Ивет Лалова остана без медал на Европейското

• пето място-
  • европейско първенство по лека атлетика-
  • берлин

Българската спринтьорка завърши пета във финала на 200 метра

Ивет Лалова завърши пета във финала на 200 метра на европейското първенство по лека атлетика в германската столица Берлин. Българската спринтьорка финишира с време 22.82 секунди.

Шампионка стана британката Дина Ашър-Смит с най-добър резултат в света за сезона — 21.89 секунди. Среброто спечели холандката Дафне Схипърс с 22.14 секунди — най-добро лично постижение за сезона), а бронзът остана за друга холандка — Джамил Самюъл, която даде време 22.37 секунди — изравнен личен рекорд.

Дина Ашър-Смит защити титлата си в дисциплината от Амстердам 2016 и затвърди фантастичната си форма, след като стана европейска шампионка в Берлин и на 100 метра.

Така България остана с един медал от Европейското — среброто на Мирела Демирева в скока на височина.