Ювентус изпусна да победи Милан, но все пак ще играе финал за Купата на Италия

• ребич-
  • милан-
  • ювентус-
  • купа на италия

Роналдо изпусна дузпа, а "росонерите" играха с човек по-малко от 17-ата минута на срещата

Ювентус изпусна да победи Милан, но все пак ще играе финал за Купата на Италия - 1

Ювентус и Милан завършиха 0:0 в Торино в полуфиналния им реванш от турнира за Купата на Италия. Първата среща преди прекъсването на сезона заради пандемията от коронавирус също бе завършила без победител, но все пак с голово равенство 1:1 през февруари, което облагодетелства „бианконерите“ заради попадението на чужд терен, което ги класира за финала.

Два бяха ключовите моменти през първата част. Първо Кристиано Роналдо пропусна дузпа в 16-ата минута, пращайки топката в гредата, а наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Андреа Конти. В първия момент съдията Даниеле Орсато не забеляза това, но след намесата на VAR посочи бялата точка.

Буквално секунди след пропуска на Роналдо гостите останаха с човек по-малко заради изключително грубо нарушение на Анте Ребич. Хърватинът вдигна много високо крака си и фаулира грубо Данило, а Орсато реши да даде директен червен картон на нападателя.

"Старата госпожа“ пое инициативата, но до чисти положения рядко се стигаше, а Донарума отрази до края на първата част удари на Матуиди и Роналдо.

Милан имаше първата възможност за втората част, но в 48-ата минута Хакан Чалханоолу пропусна с глава. Десетина минути по-късно Донарума спаси удар с глава на Дибала.

Четвърт час преди края Чалханоолу шутира по земя от далечна дистанция, но не затрудни Джанлуиджи Буфон, а пет минути след това Дибала опита далечен изстрел и Донарума се намеси решително на отсрещната врата. В заключителните секунди Донарума спаси и удар на Алекс Сандро.