• шаповалов-
  • четвъртфинал

Българският тенисист загуби от Денис Шаповалов с 2:6, 6:3, 2:6

Григор Димитров е аут от турнира в Рим - 1

Григор Димитров загуби от канадеца Денис Шаповалов четвъртфинален сблъсък от “Мастърс” в Рим. Григор падна в три сета, в отделните части 2:6, 6:3, 2:6. Това е и първа победа за канадския тенисист от общо три мача срещу хасковлията.

Първият сет бе категорично в полза на канадеца, който успя да пробие на 15 още в третия гейм, а след това без проблеми успя да затвърди пробива си и да увеличи аванса си. В седмия гейм Шаповалов стигна до нов пробив и след това си взе сервис гейма, като по този начин спечели първата част.

Вторият сет обаче се разви по съвсем различен начин и Григор успя първо да спаси точка за пробив в третия гейм и да си вземе подаването, а след това да стигне до пробив в четвъртия. За съжаление на българина пробивът бе върнат моментално още в петия гейм.

Това не отказа нашето момче и Григор проби за 5:3, а след това си взе сервис гейма, така че да прати мача в трети и решителен сет.

В третия сет Шаповалов проби във втория гейм, а след това проби и в осмия, за да спечели убедително частта и самия мач.