• минчев-
  • боруков

Пловдивчани спечелиха с 3:1

Локомотив Пловдив взе своето срещу Етър - 1

Локомотив (Пловдив) победи като гост Етър с 3:1 в мач от 6-тия кръг на efbet Лига. С успеха "смърфовете" изпревариха Левски и се изкачиха на третото място в класирането. "Болярите" пък продължават да са на дъното без нито една спечелена точка.

Множество проблеми съпътстваха наставника на Етър Петко Петков, който не можеше да разчита голяма част от основните си футболисти, които са под карантина заради коронавирус.

Провеждането на срещата бе под въпрос до последния момент заради зараза от COVID-19 в тима на Етър, но в крайна сметка РЗИ-Велико Търново разреши мачът да се играе, като в него участие взеха всички футболисти, които са с отрицателни проби.

Капитанът на "смърфовете" Димитър Илиев изведе отбора напред в резултата в 25-тата минута, а 8 по-късно домакините изравниха чрез Преслав Боруков.

В добавеното време на първата част Диниш Алмейда направи резултата 1:2 в полза на пловдивчани, а за крайното 1:3 се разписа Георги Минчев.

Срещата се запомни и с два червени картона - на Антон Огнянов от тима на домакините и на Валентино Пулиезе от Локомотив.