Берое спечели убедително Битката за Тракия

• фал-
  • ангелов

Старозагорци се наложиха над Ботев Пловдив с 3:0

Берое спечели убедително Битката за Тракия - 1

Берое спечели Битката за Тракия, след като в мач от 16 кръг записа класически успех с 3:0 над Ботев (Пловдив). Първото попадение за домакините обаче беше от засада, която не беше маркирана от съдийската тройка. За „канарчетата“ това беше дебют на новия треньор Стефан Стоянов. Промяната в щаба не помогна на „жълто-черните“, които вече пет поредни срещи не успяват да вкарат гол.

Берое имаше надмощие в мача и отправи няколко удара към вратата на гостите. Още с първия си точен изстрел към рамката на Аргилашки, домакините откриха. В 20-ата минута Еривалдо беше точен от наказателното поле. Телевизионните повторения обаче показаха, че той е бил в засада при подаването на Иван Минчев.

Девет минути след началото на второто полувреме Берое удвои аванса си. Еривалдо проби отдясно и подаде на намиращия се в чиста позиция Алиун Фал, който нямаше проблем да прати топката във вратата на гостите. Само три минути по-късно Георги Ангелов се разписа с глава и направи класически аванса на старозагорци.

До края на мача ново попадение не падна. С този успех Берое събра актив от 24 точки и се утвърди на шестото място в класирането. Със същия актив е и петият ЦСКА 1948, който има два мача повече. Ботев (Пловдив) е на 10-а позиция с 14 точки, колкото и Левски.