• голове-
  • удинезе-
  • киеза-
  • дибала

Португалецът отбеляза две попадения за своя тим при победата с 4:1 над Удинезе и вече има 758 гола, което е с един повече от Краля на футбола

И Роналдо задмина Пеле, след като се развихри срещу Удинезе - 1

Кристиано Роналдо се развихри в първия мач за годината и отбеляза два гола за успеха на Ювентус с 4:1 над Удинезе. Така португалецът задмина Краля на футбола Пеле по голове, според най-разпространените статистики за официалните мачове на бразилеца. Роналдо вече има 758 попадения, докато Пеле е със 757. Попаденията днес оформят 20 поредни години, в които Кристиано се разписва в професионалния футбол.

Роналдо се разписа в 31-ата минута, когато получи пас от Рамзи, нахлу в полето и с мощен удар откри резултата. Малко по-рано попадение на Де Паул бе отменено заради игра с ръка.

Киеза удвои в началото на второто полувреме, след като бе изведен великолепно вляво от Кристиано Роналдо сам срещу вратаря Мусо.

Само две по-късно домакините вкараха третия си гол, който бе дело на Рамзи. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 70-ата минута Бентакур намери отлично Роналдо, който веднага прати топката в мрежата на Удинезе - 3:0.

Марвин Зегелаар намали пасива за Удинезе с гол в 90-ата минута, но Пауло Дибала се разписа в 94-ата минута на срещата, за да оформи крайното 4:1. Ювентус се намира на пета позиция с 27 точки, изоставайки с 10 от лидера Милан.