• мхитарян-
  • големич

Лацио надигра Фиорентина с 2:1, докато Рома спечели срещу Кротоне с 3:1

Римските грандове с победи в своите мачове - 1

Лацио победи Фиорентина с 2:1 в мач от 16-ия кръг на Серия А. 17-годишният български полузащитник Димо Кръстев не влезе в игра за „ла виола“.

Домакините поведоха в резултата рано-рано в срещата. Още в 6-ата минута тимът на Индзаги имаше аванс, след като Фелипе Кайседо вкара хубав гол от воле. В 26-та минута Луис Алберто изведе Чиро Имобиле, който с удар по земя прати топката зад гърба на Драговски, но попадението му не бе зачетено заради засада, видяна с помощта на VAR.

В 75-ата минута „орлите“ удвоиха преднината си. Този път Чиро Имобиле успя да запише името си сред голмайсторите на днешния двубой. Италианецът насочи топката във вратата на Драговски от близка дистанция. В 87-ата минута срещу Душан Влахович бе извършено нарушение, което доведе до дузпа. Влахович застана зад топката и успя да върне едно попадение за „виолетовите“, оставяйки Стракоша без шанс да спаси удара му. В последните минути гостите увеличиха натиска си, но не успяха да се докопат поне до точка от гостуването си в Рим. Римските „орли“ са осми в класирането с 25 точки, а Фиорентина е 14-и с 15.

Градският съперник на Лацио - Рома спечели гостуването си на Кротоне с 3:1.

Още в 8-ата минута Борха Майорал оползотвори подаване на Хенрих Мхитарян, превръщайки го в гол. В 29-ата минута Майорал реализира второто си попадение в срещата. Изстрел на испанеца от границата на наказателното поле влетя в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Кордас. Преди края на първата част гостите вече водеха с 3:0. В 35-ата минута Хенрих Мхитарян направи преднината на римските „вълци“ класическа. В 71-ата минута Кротоне също успя да се разпише. Владими Големич насочи топката от близка дистанция с глава във вратата на Пау Лопес.

Рома е трети в класирането с 33 точки, а Кротоне е последен с 9.