Кошмарната домакинска серия за "мърсисайдци" продължава

Публикувана: 5 Март, 2021 00:14
5 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 2103
И Челси удари Ливърпул насред
Оценка 4.3 от 3 гласа.

Шампионът на Англия Ливърпул написа срамна страница в историята си и за първи път инкасира пет поредни домакински загуби в шампионата (0:1 от Бърнли, 0:1 от Брайтън, 1:4 от Ман. Сити и 0:2 от Евертън). Тази вечер "червените" паднаха с 0:1 от Челси на "Анфийлд" и вече са на 12 точки от лидера Манчестър Сити, докато лондончани са в топ 4.

Битката между германските мениджъри Юрген Клоп и Томас Тухел започна кошмарно за Ливърпул и Челси пропусна две добри възможности чрез Тимо Вернер в 11-ата и 16-ата минута, а гол на нападателя в 24-ата минута беше отменен заради засада.

Малко преди края на полувремето Мейсън Маунт все пак материализира превъзходството на Челси и изведе тима си в резултата.

Втората част не предложи нещо по-различно и Нголо Канте и Бен Чилуел пропиляха хубави възможности за втори гол за Челси, докато Ливърпул продължаваше да има 0 в графата точни удари.

Четвърт час преди края Челси пропиля още една възможност. Тимо Вернер получи топката отляво и стреля, но Алисон се намеси и изби топката. Пет минути преди края Ливърпул показа зъби и на два пъти в рамките на секунди можеше да стигне до равенството, но Фирмино и Вайналдум пропуснаха.

До края на срещата домакините опитаха отчаян натиск, който обаче не доведе до нищо и Челси си тръгна с победата и трите точки.