Борусия Дортмунд вдигна за пети път Купата на Германия

На финала "жълто-черните" победиха РБ Лайпциг с 4:1

Публикувана: 13 Май, 2021 23:44
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1528
Оценка 5 от 2 гласа.

Борусия Дортмунд е новият носител на Купата на Германия. Тимът спечели отличието за пети път в историята след успех във финала с убедителното 4:1 над РБ Лайпицг. По два гола за успеха вкараха Джейдън Санчо голямата звезда Ерлинг Холанд. Дани Олмо върна едно попадение след почивката, но то не бе достатъчно и така Юлиан Нагелсман, който напуска тима в посока Байерн след края на сезона, не успя да спечели трофей.

Двубоят на Олимпийския стадион в Берлин стартира много силно за Борусия. Още в петата минута след блестяща контраатака на "жълто-черните" Марко Ройс прати топката към Холанд. Норвежецът намери Махмуд Дахуд, който предостави кълбото на Санчо, а англичанинът с прекрасен удар вкара.

В 28-ата минута Ройс изведе Холанд, който напредна и тръгна уверено към вратата. Упамекано се опита да го спре, но звездата се оказа прекалено силен и мощен. Той успя да запази баланс и да прати топката в мрежата.

Контрааките на Дортмунд продължиха да бъдат взривоопасни. В самия край на първото полувреме се стигна до нов гол. Ройс бе изведен зад защитата и напредна. Той чукна топката към Санчо. Английският национал финтира бранител на съперника, преди да увеличи аванса на Борусия. Страничният съдия вдигна засада, но след разглеждане с VAR попадението бе признато.

През втората част РБ Лайпциг се отърси от шока и изравни играта. Но стигна само до едно попадение. В 71-ата минута Дани Олмо се възползва по чудесен начин от пас на Нкунку и реализира за 1:3. Точка на спора сложи Холанд, който вкара след подаване на Санчо в 87-ата минута и подпечата петата Купа на Германия за Дортмунд.