„Драконите“ обърнаха „римските орли“ в страхотен мач

• лацио-
  • лига европа

Дербито между португалци и италианци оправда очакванията

„Драконите“ обърнаха „римските орли“ в страхотен мач - 1

Порто и Лацио завършиха 2:1 след обрат за домакините, като така двата тима оправдаха високите очаквания на неутралните фенове за срещата.

Матия Дзакани вкара красиво попадение в 23', за да открие резултата, но петнайсетина минути по-късно Тино Мартинез възстанови равенството.

Централният нападател на „драконите“ направи обрата пълен още в началните минути на втората част, за да даде аванс на своя тим преди реванша след седмица.

Трябва все пак да отбележим, че мачът бе белязан от отсъствието на редица ключови фигури в двата състава. Манафа, Марчесин и Уендел бяха извън сметките за домакините, а Ачерби, Имобиле и Ладзари пропуснаха гостуването до Португалия.