Меси и Мбапе донесоха победата на ПСЖ срещу Аячо в Лига 1

• псж

Шампионите бяха без наказания Неймар

Меси и Мбапе донесоха победата на ПСЖ срещу Аячо в Лига 1 - 1
Снимка: БГНЕС/Архив

С два гола на Килиан Мбапе и един на Лионел Меси Пари Сен Жермен победи с 3:0 като гост Аячо в първа среща от 12-ия кръг на футболното първенство на Франция.

Шампионите от миналия сезон бяха без наказания Неймар, оставяйки на другите две звезди в атака да изпратят ПСЖ с шест точки аванс на върха в класирането, предава БТА.

Мбапе, който наскоро нарече публикациите, че иска да напусне клуба като "напълно неверни", откри резултата в 24-ата минута. Той получи отличен пас от Меси за попадението, след което пропусна няколко шанса да стигне до хеттрик.

Отличната игра на ПСЖ в крайна сметка доведе до още две попадения дело на Мбапе и Меси. Аржентинецът направи 2:0 в 78-ата минута след пас на французина, а четири минути по-късно Мбапе реализира втория си гол в двубоя след асистенция на Меси.