Георги Костадинов вкара гол при победа на АПОЕЛ

• кипър

Това е второ попадение на българския халф за кипърския клуб

Георги Костадинов вкара гол при победа на АПОЕЛ - 1
Снимка: ФК Апоел

Българският полузащитник Георги Костадинов отбеляза гол при победата на АПОЕЛ (Никозия) с 3:1 над Неа Саламина в мач от 13-ия кръг на първенството на Кипър. Той оформи крайния резултат в последната минута, но изигра поредната си силна среща.

С днешната победа "жълто-сините" от Никозия заемат 2-о място, събирайки 30 точки. На върха е ФК Пафос с 31.

Отборът на АПОЕЛ имаше превъзходство през цялото време, но нанесе важен удар десетина минути преди края на първото полуврем, когато Дани Блум и Маркиньос дадоха аванс с попадения в рамките на две минути. Бившият футболист на ЦСКА Жуан Фелипе върна един гол само две минути след подновяването на играта.

Георги Костадинов извади жълт картон на персонален съперник веднага след второто попадение във вратата на домакините от Фамагуста, а след това създаде една опция за Маркиньос. Силната игра на Костадинов сложи точка на спора в 1-ата минута на добавеното време, засичайки с глава центриране от корнер. Това е втори гол за българския халф за най-успешния кипърски клуб.