• австралия-
  • световно първенство

Меси вкара деветия си гол на Световното първенство и изпревари Марадона

Аржентина продължава на Мондиал 2022, след като елиминира Австралия - 1

Аржентина победи Австралия с 2:1 в осминафинална среща от Световното първенство по футбол в Катар. Лионел Меси се разписа в 35-ата минута след многоходова акция. Футболистът на Пари Сен Жермен не остави шансове на Матю Райън след точен удар по тревата. В 57-ата минута Хулиан Алварес отбеляза втори гол, след като наказа груба грешка на Матю Райън.

Така на четвъртфиналите Аржентина ще се изправи срещу Нидерландия.

Меси вкара деветия си гол на Световното първенство и изпревари Диего Марадона в списъка на голмайсторите за Аржентина. Лидер остава Габриел Батистута с 10 попадения.

Още в 3-ата минута Папу Гомес проби отляво и опита центриране в наказателното поле, а топката срещна ръката на Киану Бакус. Главният съдия Шимон Марчиняк от Полша прецени, че не е имало умисъл и не отсъди дузпа за Аржентина.

В 17-ата минута отново Папу Гомес опита да създаде напрежение пред Райън, но ударът му мина високо над напречната греда.

Аржентинците все пак откриха резултата в 35-ата минута. Лионел Меси получи пас в наказателното поле от Николас Отамендии с шут по тревата намери мрежата на "кенгурата".

Пет минути след подновяването на играта Мак Алистър намери Хулиан Алварес, а той комбинира с Меси, който се подхлъзна точно преди да нанесе удар.

В 57-ата минута Матю Райън допусна детинска грешка в наказателното поле и Хулиан Алварес отблизо прати топката във вратата за 2:0.

Австралия върна интригата в 77-ата минута. Отаменди отигра колебливо и топката стигна до Крейг Гудуин, който нанесе силен удар и топката се отби от Енцо Фернандес, за да спре в мрежата на Емилиано Мартинес за 2:1.

В 80-ата минута Азиз Бехич проби отляво, но шутът му в последния момент бе избит от защитник на Аржентина.
Резервата Лаутаро Мартинес направи сериозен пропуск в 88-ата минута, когато бе изведен на чиста позиция от Меси.
В допълнителното време от седем минути Лаутаро и Меси пропиляха нови добри възможности да направят победата на Аржентина по-изразителна, предава БТА.

Кулминацията бе пълна в последните секунди, когато Гаранг Куол бе изведен сам срещу Емилиано Мартинес, който майсторски спаси.