• вердер-
  • германия
Борусия игра силно, но би само с 1:0 - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Претендентът за титлата в Германия Борусия Дортмунд изигра поредния си силен мач. Вестфалците победиха един от традиционно силните отбори в Бундеслигата Вердер Бремен с 1:0 у дома.

Единственото попадение отбеляза Роберт Левандовски след почивката. Победата можеше да е доста по-убедителна, но "жълто-черните" се скъсаха да пропускат.

Марко Ройс, Якуб Блашчиковски, Роберт Левандовски и Кевин Гроскройц пропуснаха преди почивката. След нея положението почти не се промени.

Но в 55-ата минута все пак Левандовски отбеляза единствения гол. Тогава Марко Ройс намери поляка пред празната врата и за него не беше трудно да вкара в мрежата за 1:0.

Преди това Себастиан Кел беше пропуснал, а след попадението това направиха Ройс, Пиер-Ерик Обамеянг и пак Левандовски.

В края на мача статистиката показваше, че нападателите на Борусия Дортмунд са стреляли 28 пъти към противниковата врата, но се разписаха само веднъж.

Така "жълто-черните" продължават с пълен актив след началото на сезона. Те вече имат девет точки от три мача.

Вердер пък допусна първа загуба през тази кампания и остава с шестте си точки от първите два мача.