Вижте и всички резултати от 6-я ден на турнира от Големия шлем

Квитова се сбогува с US Open, Вожняцки я последва - 1
Снимка: Каролине Вожняцки, ЕПА/БГНЕС

Шестият ден на Откритото първенство на САЩ не мина без изненади.

Поставената под №7 в основната схема Петра Квитова (Чехия) отпадна в третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Тя изненадващо отстъпи с 3:6, 0:6 пред американката Алисън Риске, която отстрани в първия кръг най-добрата българска състезателка Цветана Пиронкова.

23-годишната Риске, която тази година достигна до третия кръг на "Уимбълдън", спечели мача за 65 минути.

Американката е 81-а в световната ранглиста и участва в турнира от Големия Шлем с "уайлд кард". Квитова допусна пет пробива и направи 27 непредизвикани грешки.

В четвъртия кръг Риске ще играе с победителката от мача между Даниела Хантухова (Словакия) и Юлия Глушко (Израел).

Бившата лидерка в световната ранглиста Каролин Вожняцки (Дания) също си замина безславно от надпреварата, след като отстъпи с 6:4, 4:6, 3:6 срещу Камила Джорджи (Италия) в мач от третия кръг на женската схема. Тежка загуба сполетя и седмата в схемата Петра Квитова (Чехия), която беше отстранена от Алисън Риск (САЩ) след 3:6, 0:6.

Заемащата 136-ото място в света Джорджи заби 46 печеливши удара срещу 13 на Вожняцки, с което усложни допълнително положението за датчанката, която не се представя на ниво през целия сезон. Каролин успя да спаси четири мачбола, но последният печеливш удар на Джорджи сложи край на мъките на 23-годишната датчанка след точно 2 часа и 32 минути на корта.

"Тя намери ритъма си постепенно и всичките й удари започнаха да влизат. Камила ме постави под огромно напрежение и започнах да бъркам, а тя хващаше всяка топка. Почувствах, че трябва да рискувам, но нейната игра просто вървеше по-добре от моята", каза Вожняцки след мача.

Катастрофална загуба в третия кръг претърпя и номер 14 в схемата Мария Кириленко, която спечели само един гейм срещу румънката Симона Халеп. Още една поставена отпадна в тази фаза на надпреварата и това е Светлата Кузнецова. Рускинята записа поражение срещу Флавия Пенета.