• байерн мюнхен

Байерн Мюнхен е лидер в Бундеслигата

Байерн вкара 5 гола в дерби - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Байерн Мюнхен победи с 5:3 Аугсбург в атрактивно баварско дерби от 24-тия кръг на Бундеслигата.

Гостите откриха в самото начало на срещата чрез Мергим Бериша (2'), но Байерн бързо осъществи обрат още през първата част с попадения на Жоао Кансело (15'), Бенжамен Павар (19', 35') и Лерой Сане (45'). Отново Мергим Бериша се разписа за гостите в 60-ата минута от дузпа, а Алфонсо Дейвис добави нов гол за Байерн (74'). Крайното 5:3 оформи Ервен Кардона в последните секунди на мача (90+3').

Байерн М е лидер във временното класиране на Бундеслигата с 2 точки преднина спрямо Борусия Д, Аугсбург е в долната половина на таблицата.