21 Септември, 2013 13:30 787 0

Контузия спря Котоошу на турнира в Токио

  • контузия-
  • котоошу-
  • токио

Подколяново сухожилие мъчи българина

Контузия спря Котоошу на турнира в Токио - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Калоян Махлянов-Котоошу не излезе на дохиото за двубоя си от седмия ден на големия есенен турнир по сумо в Токио. Причината е контузия, която не му позволи да се състезава.

Одзеки Котоошу започна с четири поредни победи на турнира в Токио, но в петия си мач контузи подколяновото си сухожилие и загуби две поредни срещи, а в седмия си мач въобще не се качи на дохиото и загуби без борба от Такаяшу.

Травмата на Котоошу не е сериозна и той може да довърши участието си на турнира след два-три дни почивка.

"Няма да рискуваме и той ще почива два или три дни. Котоошу иска да продължи да се бори. Контузията не е толкова сериозна", каза неговият треньор Садогатаке, цитиран от агенция Киодо.

Другият българин маегашира Даниел Иванов-Аоияма постигна втора победа на турнира след успех над Аминишики. Аоияма дели предпоследното място във временното класиране с 2 победа и 5 поражения.

Йокодзуна Хакухо, който търси 27-а Купа на Императора в кариерата си, надделя над Чийотайрю и е едноличен лидер с пълен актив от 7 победи.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА