• калчо

В последните си седем мача в калчото Милан е спечелил само една победа

Милан пак се изложи в калчото - 1
Снимка: ЕПА/ БГНЕС

Новакът в Серия „А” Ливорно успя да вземе точка у дома срещу Милан, завършвайки наравно 2:2 в среща от 15-ия кръг на италианското първенство.

Марио Балотели даде преднина на „росонерите” още в 7-ата минута след асистенция на Кака, но в 26-ата домакините изравниха. Лука Силигарди получи подаване от Паскуале Шиатарела и наказа бразилския вратар на гостите Габриел.

Малко след началото на второто полувреме Паулиньо разстреля стража на Милан, покачвайки на 2:1. Това бе и шести гол за 27-годишния играч на „комунистите” от началото на сезона в Серия „А”. В 84-ата минута Марио Балотели възстанови равенството след красиво попадение от пряк свободен удар. До края на двубоя обаче „росонерите” не успяха да вкарат трети гол.

В последните си седем мача в калчото възпитаниците на Масимилиано Алегри са постигнали само една победа, което им отрежда и осмата позиция във временното класиране преди изиграване на утрешните двубои.

Вчера шампионът Ювентус победи Болоня с 2:0 като гост и се откъсна на върха в класирането с 6 точки пред втория Рома и 9 пред третия Наполи, който по-късно днес приема Удинезе.

Столичният Рома ще се опита да прекъсне серията от четири поредни равенства при домакинството си утре на Фиорентина.