• шотландия-
  • сейнт джонстън-
  • автогол

Тимът му допусна четвърта поредна загуба

Българският вратар Димитър Митов си вкара автогол в двубоя срещу Сейнт Мирън, а неговият Сейнт Джонстън загуби с 0:2 и регистрира четвърто поредно поражение в първенството на Шотландия. В 36-ата минута Митов имаше малшанса рикошет да го заблуди след далечен удар на Микаел Мадрон, а след това топката срещна гредата и се отби от гърба на стража, преди да премине голлинията, предава sportal.bg.

Второто попадение за Сейнт Мирън отбеляза именно Мандрон в 64-ата минута, а малко след това гол на домакините беше отменен. Бившият халф на ЦСКА - София Греъм Кери игра до 63-ата минута за Сейнт Джонстън. Тимът е 10-и в класирането с 24 точки.

Рейнджърс си гарантира, че ще бъде лидер и след 27-ия кръг. "Сините" разгромиха с 5:0 Хартс и събраха 67 точки, а големият им съперник Селтик има 62 преди гостуване на Мъдъруел. За Рейнджърс това беше седма поредна победа в Премиършип. Отборът на Филип Клеман спечели всеки от последните си 9 мача във всички турнири.

Хартс също се намираше в много добра форма преди визитата в Глазгоу. "Сърцата" нямаха загуба в 10 последователни мача в първенството. Тимът от Единбург е трети в класирането с 51 точки.