• калгари

В крайна сметка Ванкувър победи с 3:2

Осем изгонени във Ванкувър след масов бой (ВИДЕО) - 1
Снимка: БТА/ AP

Осем играчи бяха изгонени след масово сбиване две секунди след началото на срещата от Националната хокейна лига между Ванкувър „Канъкс“ и Калгари „Флеймс“, съобщи „Ройтерс“.

Ожесточената първа третина завърши с опит на треньора на Ванкувър Джон Торторела да влезе в съблекалнята на гостите, но играчите на „Флеймс" и съдиите едва го удържаха да не го направи.

Резултатът от сбиването: Крис Бътлър, Блейър Джоунс, Ладислав Смид, Кевин Уестгарт от Калгари и Кевин Биекса, Джейсън Гарисън, Келан Лейн и Дейл Уейз от Ванкувър бяха изгонени от мача. В крайна сметка „Канъкс“ спечелиха дербито с 3:2.

Единствените играчи, които не се включиха в мелето, бяха Брайън Макгратън и Том Сестито.

„Флеймс" получиха общо 77 минути наказания от боя, а домакините - 65. Срещата премина през още затруднения, като всеки от двата съперника получи по 15 наказания за общо 178 минути извън леда.