• артуро видал

Интер продължава да затъва, а Юве крачи към скудетото

Юве подчини Интер, дерби нямаше - 1
Снимка: БТА/ AP, Артуро Видал

Дългоочакваното „Дерби на Италия” не се състоя. Шампионът Ювентус безпроблемно победи Интер с 3:1 у дома в среща от 22-ия кръг на италианската Серия „А” и дръпна с 9 точки пред втория Рома в класирането. Двубоят на „вълците” с Парма бе отложен заради проливен дъжд, изсипал се над столицата.

На „Ювентус стейдиъм” домакините контролираха нещата и поведоха след четвърт час игра. Пирло напомни на себе си с чудесен пас към Лихтщайнер, който с глава преодоля Ханданович. В началото на второто полувреме Киелини удвои след разбъркване в наказателното на Интер, а в 56-ата минута Видал направи резултата класически. „Нерадзурите” все пак върнаха едно попадение в 72-ата минута, когато Роландо се възползва от грешка в защитата на „бианконерите”.

С това негативната серия на тима от Милано продължи. Възпитаниците на Валтер Мадзари нямат победа в последните си пет мача, което ги смъкна на шеста позиция във временното класиране. Юве, от своя страна, крачи уверено към трето поредно скудето.