• вердер-
  • нюрнберг

Баварците продължават да са убедителен лидер в Бундеслигата

Борусия и Байерн взеха своето в Германия - 1
Борусия Дортмунд разби Вердер Бремен като гост с 5:1 в среща от 20-ия кръг на германската Бундеслига, която се игра на стадион "Везерщадион". Вицешампионите надиграха своя опонент и се оттеглиха на почивка със заслужен аванс от два гола, реализирани от Роберт Левандовски и Хенрих Мхитарян. Първият сложи край на головата си суша в последните пет мача, а арменецът се разписа за първи път от месец септември насам.

След почивката Мануел Фридрих сложи точка на спора, а по-късно Хенрих Мхитарян вкара втория си гол в мача, след страхотна асистенция на Марко Ройс. В 85-тата минута Левандовски също се разписа за втори път. Малко преди края на редовното време Айчичек вкара почетен гол за Бремен.

Байерн Мюнхен победи Нюрнберг като гост с 2:0 в двубой от 20-ия кръг на германската Бундеслига, който се състоя на стадион "Грундиг Щадион".

Домакините "влязоха" по-добре в дербито на Бавария и още в самото начало Киотаке нацели гредата с ножичен удар във въздуха. После Дърмич и Гинчек имаха чудесни възможности, но пропуснаха, като Мануел Нойер спаси чист гол.

Малко след това баварците откриха резултата. Марио Манджукич засече от въздуха с левия крак центрирането на Алаба отляво, а преди почивката Робен и Мюлер нацелиха гредите в рамките на три секунди.

Момчетата на Пеп Гуардиола охладиха мераците на своя противник още след подновяването на играта, когато капитанът Филип Лам вкара първия си гол през сезона, получавайки подаване от Манджукич. После Робен нацели страничната греда.