• обрат

Тимът на Рафа Бенитес записа суперобрат при дебюта на Таарабт и Есиен

Наполи разплака Балотели, Милан падна - 1
Снимка: БТА/Xinhua

Отборът на Наполи срази безкомпромисно с 3:1 Милан и сложи край на лошата си серия от три поредни мача без победа.

Момчетата на Рафа Бенитес нанесоха първо поражение в Серия "А" на новия треньор на "росонерите" Кларънс Зеедорф.

Два гола за успеха реализира аржентинският таран Гонсало Игуаин, а веднъж се разписа и Гьокхан Инлер.

Точен за Милан бе дебютантът Адел Таарабт, който отбеляза първия си гол за "росонерите" след едва 8 минути игра.

С тази победа Наполи остава на третото място в класирането с 47 точки, на три зад втория Рома, който има 2 мача по-малко от неаполитанците. Милан е десети с 29 точки в актива.

Любопитна ситуация се разигра през втората част на двубоя. Неубедителният Марио Балотели бе изваден от игра при резултат 1:2, след като се размина с топката на празна врата. Това доведе до сълзи в очите на италианския национал, който явно бе разочарован от представянето си, а и от смяната му.