Байерн и Борусия биха с по 4:0 в Германия

• фрайбург-
  • айнтрахт

Немските грандове продължават с убедителните игри

Байерн и Борусия биха с по 4:0 в Германия - 1
Байерн Мюнхен победи Фрайбург без проблеми с 4:0 в среща от 21-ия кръг на германската Бундеслига, която се игра на стадион "Алианц Арена". Баварците откриха резултата след попадението на Данте с глава, а след това два гола в рамките на по-малко от десет минути добави Джердан Шакири.
Точно преди почивката съдийската бригада отмени редовен гол на Мемеди с глава, макар нападателят да бе на една линия с Данте.

През второто полувреме Байерн видимо отпусна газта, но въпреки това имаше своите възможности. Две минути преди края Клаудио Писаро реализира четвъртия гол за своя отбор след солова акция. Баварците спечелиха за 13-ти пореден път в Бундеслигата.

Байерн събра 59 точки и дръпна с 16 пункта пред втория Байер Леверкузен. Фрайбург е 15-ти, с 18 точки на сметката си.

Борусия Дортмунд разби Айнтрахт Франкфурт с 4:0 в двубой от 21-ия кръг на германската Бундеслига, който се състоя на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Момчетата на Юрген Клоп тотално надиграха съперника, след като във вторник го елиминираха в турнира за купата на Германия. С два гола през първата част се отличи Пиер-Емерик Обамеянг, като дейно участие при попаденията взе Хенрих Мхитарян.

Веднага след подновяването на играта Роберт Левандовски вкара трети гол за своите, вкарвайки от бялата точка за нарушение срещу него. Двайсетина минути преди края Милош Йожич направи блестящ дебют - той вкара 12 секунди след като влезе от пейката!

Така Борусия сложи край на серията си от четири поредни домакински мача без победа и събра 42 точки - с една по-малко от третия Байер Леверкузен. Айнтрахт е 12-ти, с 21 пункта в актива си.