• маркизио-
  • йоренте

Торинци победиха Киево с 3:1

Ювентус отново безгрешен в Италия - 1
Ювентус продължава перфектната си серия като домакин. В 12-ия си мач пред собствена публика от началото на сезона "бианконерите" постигнаха 12-а победа. Този път тя бе срещу Киево с 3:1 в среща от 24-тия кръг на Серия А. "Старата госпожа" абсолютно доминираше на терена и изкова успеха си още през първото полувреме. Квадво Асамоа откри резултата в 19-ата минута, а в 29-ата мин. точен бе Клаудио Маркизио.

В началото на второто полувреме гостите от Верона за кратко получиха надежда, че могат да постигнат нещо в Торино и в 51-ата минута намалиха резултата след малко комичен автогол Мартин Касерес, от чието тяло топката рикошира, след опит на Щефан Лихтщайнер да изчисти. Юве обаче бързо възстанови аванса си и още в 58-ата мин. след центриране от ъглов удар Фернандо Йоренте реализира за 3:1, резултат, който се запази до края на срещата.

Ювентус събра актив от 63 точки и поне временно има преднина от 12 точки пред следващия Рома, който обаче е с мач по-малко. Киево се смъкна до предпоследното 19-о място с едва 18 точки, 2 по-малко от Ливорно, който се намира на спасителната 17-а позиция.