Бостън Селтикс спечели първия мач от финалната серия в НБА

• далас маверикс

Джейлън Браун беше най-резултатен за "келтите" с 22 точки

Бостън Селтикс спечели първия мач от финалната серия в НБА - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Бостън Селтикс спечели първия мач от финалната серия за титлата в НБА срещу Далас Маверикс. Домакините се наложиха със 107:89, след като изградиха солиден аванс от самото начало и го поддържаха до края.

Джейлън Браун беше най-резултатен за "келтите" с 22 точки, а другата голяма звезда на тима Джейсън Тейтъм вкара 16, към които добави и 11 борби. Много силно включване направи Кристапс Порзингис. Латвиецът не беше играл близо месец заради контузия, но днес беше в основата на успеха със своите 20 точки.

Лука Дончич беше над всички в състава на Далас с "дабъл-дабъл" от 30 точки и 10 борби, но Кайри Ървинг разочарова и завърши с едва 12 точки срещу бившия си отбор, като не сполучи в нито една от петте си стрелби от далечна дистанция. Публиката в "Ти Ди Гардън" не спря да освирква гарда през целия мач.

След като подчини Индиана Пейсърс с 4:0 победи във финалите на Източната конференция, Бостън имаше 10-дневна почивка. Възпитаниците на Джо Мазула направиха летящ старт и дръпнаха със 17 точки още след първата четвърт (37:20). В тези минути Порзингис блесна с няколко чадър, а освен това вкара важни тройки, с които домакините натрупаха голяма преднина.