• реванш-
  • чембърлейн

Артилеристите продължават напред за Купата

Арсенал си го върна на Ливърпул - 1
Арсенал заличи кошмара от катастрофалната загуба с 1:5 срещу Ливърпул като победи "Мърсисайдци" с 2:1 и ги елиминира в осминафиналите на турнира за купата на Англия. Алекс Окслейд-Чембърлейн откри резултата през първото полувреме, правейки добавка след удар на Яя Саного.

В началото на второто полувреме пък Лукас Подолски удвои резултата след асистенция на Чембърлейн.

Ливърпул върна един гол от дузпа, реализирана от Стивън Джерард и до края на мача бе по-активния тим, но така и не можа да стигне до изравнителен гол.

Така Арсенал се класира за четвъртфиналите, където ще приеме друг "мърсисайдски" отбор - Евертън.