• индиън уелс-
  • цибулкова

Водачката в схемата На Ли взе своя мач

Без изненади при дамите на Индиън Уелс - 1
Водачката в схемата На Ли се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис за жени в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 5,95 милиона долара.

Китайката победи Александра Возняк от Канада с 6:1, 6:4 за 92 минути. Ли губеше с 0:3 във втория сет, но спечели шест от последните седем гейма в двубоя.

На четвъртфиналите На Ли ще играе срещу Доминика Цибулкова (Словакия) в повторение на финала на Откритото първенство на Австралия, който китайката спечели.

Цибулкова отстрани в четвъртия кръг в Индиън Уелс номер 8 Петра Квитова (Чехия) с 6:3, 6:2. Втората поставена Агниешка Радванска (Полша) също достигна до четвъртфиналите след успех над Ализе Корне (Франция) със 7:5, 6:3 за 88 минути.

В битката между бившите шампионки и бивши номер 1 в света седмата в схемата Йелена Янкович (Сърбия) победи Каролине Возняцки (Дания) с 6:3, 6:1. На четвъртфиналите сръбкинята ще играе срещу Агниешка Радванска.

Италианската квалификантка Камила Джорджи, която отстрани защитаващата титлата си Мария Шарапова (Русия), отпадна в четвъртия кръг след поражение от сънародничката си Флавия Пенета с 2:6, 1:6. Пенета ще спори за място на полуфиналите с американката
Слоун Стивънс, което се наложи над Алиса Клейбанова (Русия) с 6:3, 7:5.

Номер 6 Симона Хелеп от Румъния отстрани канадската тийнейджърка Южени Бушар с 6:2, 1:6, 6:4.