• франция

Отборът продължава без загуба от началото на сезона

ПСЖ с обрат над Брест - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Отборът на ПСЖ постигна домакинска победа с 3:1 срещу Брест в мач от четвъртия кръг на френската Лига 1. Гостите откриха резултата с точно изпълнена дузпа от Ромен Дел Кастильо в 29-ата минута, но ПСЖ направи страхотен обрат, благодарение на голове от Усман Дембеле и Фабиан Руис.

След като Брест поведе, Пари Сен Жермен успя да се върне в играта с гол на Усман Дембеле в 42-рата минута. Испанският нападател отново се отличи в 74-ата минута, а между тези две попадения, Фабиан Руис реализира важен гол в 73-ата минута, осигурявайки пълния обрат.

Тази победа позволява на ПСЖ да продължи без загуба от началото на сезона и да се утвърди като едноличен лидер в класирането. От своя страна, Брест, който вече има три загуби, остава в долната половина на таблицата и ще търси начин да подобри представянето си в следващите мачове.