• димитър бербатов

Раниери не е впечатлен от столичния гранд

ПСЖ счупи рекорд, Монако бие и без Берба - 1
Снимка: БТА/AP

Осигурилият си предсрочно титлата във Франция отбор на Пари Сен Жермен победи като гост третия в класирането Лил с 3:1 и записа пореден рекорд срещу името си.

Със спечелените три точки парижани вече имат 86, което най-доброто постижение в историята на Лига 1. Предишният рекорд беше 84 и принадлежеше на Лион от сезон 2005/2006.

В последния кръг Пари Сен Жермен играе и дома срещу Монпелие, който не се бори за нищо и при нов успех ще вдигне още по-високо летвата.

Постиженията на ПСЖ обаче явно не впечатляват напускащия треньорския пост в Монако Клаудио Раниери.

"Могат да станат още 8 пъти шампион, след като не спазват финансовияя феърплей. УЕФА им го каза вече. При това положение явно Монако е морален шампион", каза Раниери.

В същото време тимът на италианския специалист Монако  постигна трудна победа с 2:1 срещу Валенсиен в мача си от 37-ия кръг на Лига 1.

Срещата бе без значение и за двата отбора, тъй като Монако си гарантира второто място, а Валенсиен вече няма шансове да се спаси.

Валер Жермен откри за монегаските в 40-ата минута, а Думбия изравни в 71-ата. Дирар обаче донесе успеха за Монако 3 минути преди края.

Българският нападател на монегаските Димитър Бербатов по все още неизвестна причина остана извън групата на своя тим за двубоя, а телевизионните камери показаха, че наблюдава мача на живо от трибуните.