Тема: Украйна

13 Декември, 2022 13:30 1 997 37

Русия обвини Украйна в обстрел на град Клинци в Брянска област

  • русия-
  • украйна-
  • ракета-
  • обстрел-
  • брянска област-
  • клинци

Град Клинци в Брянска област в Южна Русия беше обстрелван тази нощ от Украйна. Клинци е град с население от около 60 000 жители и е разположен на около 45 км от границата с Украйна

Русия обвини Украйна в обстрел на град Клинци в Брянска област - 1
Снимка: БГНЕС

Град Клинци в Брянска област в Южна Русия беше обстрелван тази нощ от Украйна. Това съобщи областният управител Александър Богомаз, цитиран от "Ройтерс".

Той уточнява, че няма жертви или нанесени материални щети.

Още новини от Украйна

"Вследствие на задействането на системите за противовъздушна отбрана на руските въоръжени сили ракетата е унищожена, като части от нея са паднали на територията на промишлена зона", написа губернаторът в "Телеграм".

Клинци е град с население от около 60 000 жители и е разположен на около 45 км от границата с Украйна.

През юни Украйна отново извърши обстрел на Брянска област. Тогава беше ударено село Суземка, като при атаката един човек загина.

Месец по-късно Богомаз съобщи, че и село Новие Юрковичи в областта е било подложено на артилерийски обстрел от украинска територия.

Русия обвини Украйна в обстрел на град Клинци в Брянска област
Снимка: БГНЕС


Поставете оценка:
Оценка 3.4 от 10 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 сара

    29 8 Отговор
    На война като на война.
  • 2 Някоя си

    23 33 Отговор
    Ей ся ше видат укрите кон боб яде ли 🤣🤣🤣 но освен подстанциите трябва да им ударят и складовете с нефтопродукти....та да ги видим с кво ша си палът генераторите 🤣🤣🤣

    Коментиран от #3, #30

  • 3 Българин

    27 16 Отговор

    До коментар #2 от "Някоя си":

    Тихо бе ку. кло.Руснаците от там бомбат по Украйна,ама не го споменават.Защото така им изнася.Сега разбра ли Мило
  • 4 Голем смех

    26 16 Отговор
    Ще лапат ,,клинци,, рушляците...
  • 5 Последния Софиянец

    28 15 Отговор
    Хайде, братя русофили, обяснете ни сега каво ЩЕ стане. Ще, ще, ще. При вас всичко е "ще".
  • 6 УКРАЙНА🇺🇦

    35 16 Отговор
    Е и нямат право ли или само вие имате право да разрушавате гадни руснаци

    Коментиран от #15, #28

  • 7 Българка

    31 24 Отговор
    Защо Русия си мисли, че само нейните варвари могат да обстрелват съседните си държава, но РФ е свещена? Нима не знаят, че който вади нож, от нож умира. РФ трябва да заплати всичките разрушения, избити, ограбени, изтезавани, отвличани, изнасилвани украинци. Кремъл трябва да заплати и за избитите руски агресори, голяма част от които са принудени от Путин и кликата му да участват в тази касапница
  • 8 Свобода за Украйна

    28 17 Отговор
    Украйна е под непрекъснат обстрел от Руската мародерска армия Цели градове са сринати със земята но е време и те да се снабдят с далекобойно оръжие и да отговорят на агресора В противен случай ще бъдат изпепелени каквато е и целта на ушанките

    Коментиран от #31

  • 9 Ам,чи

    23 12 Отговор
    рашистките градове са такива кочини, че са си за събаряне.

    Коментиран от #29

  • 10 Атаките тепърва започват!

    26 18 Отговор
    До окончателната победа и безусловната капитулация на рашизма ! Руснаците скоро ще видят жестокото отмъщение на украинците ! "Когато украинското слънце изгрее, русия ще се разпадне"/Джохар Дудаев/

    Коментиран от #14, #22

  • 11 льо лю ал мухасмед

    2 5 Отговор
    бият клинците 😄
  • 12 да бе

    10 9 Отговор
    скоро и в московските мочурища и блатата на ленинград
  • 13 Бамбука

    14 11 Отговор
    Не трябваше така да става, но така направиха руснаците. Уж, братски народи, уж една страна, а тръгнаха на война срещу братята си. Нещо повече, разрушават градове, избиват се мирни граждани. Не бийте по самара, а по магарето, което нареди тази "специална" операция.
  • 14 БрЯх...!

    6 11 Отговор

    До коментар #10 от "Атаките тепърва започват!":

    Настръхнах от Комунистическият ти Революционен Патос...!
    Все едно слушах разпенен комсомолски секретар...😆!
  • 15 Забелязъл

    5 18 Отговор

    До коментар #6 от "УКРАЙНА🇺🇦":

    Ей сега вече укрите ще разберат "магаре боб яде ли"? Ще има вече и някоя друга мощна бомба изпратена в Украйна като новогодишен подарък и тогава всичко ще свърши. Направо му се чудя на гн. Путин какво чака още ???

    Коментиран от #18

  • 16 Мишел

    5 7 Отговор
    Днес Украйна обстрелвала град Клиници, Русия обстрелва обекти в шест украински области.
    Едното е град, другото са области, но съотношението е традиционното 1:6.
    Снощи гледах нощната карта на Европа, с коментари, по Евронюз. Коментаторът обърна внимание, че Украйна е изцяло тъмна, с изключение на нормално осветения полуостров Крим.

    Коментиран от #20

  • 17 Руските ZV. иne

    10 6 Отговор
    Сами обстрелват градовете и обвиняват за това украинците. И това го правят вече 8 години!
  • 18 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 19 Машала

    15 3 Отговор
    И за какво ги обвинаяват по точно? Ами провеждат малка военна операция в съседна Русия. Голяма работа, че стрелят по руски градове - само малка военна операция товарищ Путин! хайде следващият път да е Кремъл!
  • 20 Дядо Мраз 🎅 Z

    4 2 Отговор

    До коментар #16 от "Мишел":

    Няма страшно ще светне по "Коледа стават чудеса".
    Хо Хо Хо.
  • 21 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 22 Мишел

    3 11 Отговор

    До коментар #10 от "Атаките тепърва започват!":

    Странни лозунги вдигаш, след като вече десет месеца украинската армия няма победа в сражение с руската, няма превзет град след сражение с руската.
    Украинците нямат нито ресурси, нито психика , за да победят руската армия. Смятаха да го направят с двайсетина хиляди отлично платени чужди наемници, но Пригожин върна 50 000 вагнеровци от Африка и Южна Америка и реши проблема.

    Коментиран от #25, #32

  • 23 ХайлХимарс

    10 2 Отговор
    А путлер кога ще подпише капитулация?
  • 24 Ясно

    7 4 Отговор
    Рашките сами се обстрелват и после обвиняват другите. Някоя по-голяма тъпня не могат ли да измислят тия нещастници.
  • 25 Еми

    8 0 Отговор

    До коментар #22 от "Мишел":

    да, ма важното е, че взеха Киев за 3 дни още през февруари. Или тва е най-дългия февруари в историята? :)

    Коментиран от #26

  • 26 Мишел

    1 7 Отговор

    До коментар #25 от "Еми":

    Идеята, че Русия ще победи Украйна за три дни се появи първо в коментар на американски коментатор в американска медия.
    Сега Скот Ритер твърди, че ако Русия поиска, ще победи Украйна за един ден.
  • 27 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 28 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 29 Свен

    7 2 Отговор

    До коментар #9 от "Ам,чи":

    Услуга даже ще им направят като им избомбят руските кочини!
  • 30 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 31 Мишел

    3 9 Отговор

    До коментар #8 от "Свобода за Украйна":

    Снабдяването на Украйна с далекобойно оръжие не е опция, защото Русия може винаги да реши да ползва срещу снабдителите още по -далекобойни оръжия.
    На никого не му се ще да мре заради фашистка Украйна
  • 32 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 33 Къде е Меси

    1 5 Отговор
    Урките ше спечелят наградата за най пищната заря на нова година
  • 34 Чичо Дончо каза

    1 1 Отговор
    Нет зелении человек,нет проблем.
  • 35 Тити

    2 1 Отговор
    Само така крайно време войната да се пренесе на Рашистка територия.
  • 36 Вашингтон

    2 1 Отговор
    Хаха да нахлуеш мащабно да разрушаваш 9 месеца и да дрънкаш глупости че са ти нападнали някво руско градче, а бе тия руснаци сънуват или са се напили, война е братя и не по вина на Украйна
  • 37 ИМПЕРИАЛИСТ

    0 0 Отговор
    Оле-ле "наших бьют" (Дванадесетте стола;Роман от Евгений Петров и Иля Илф)
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания