Основните параметри на проектобюджета, който предлага Гълъб Донев, са по-скандални от тези на бюджета, който свали кабинета „Желязков“.
Ще коментираме проектобюджета подробно, когато се запознаем с текстовете на проектозаконите за държавния бюджет, за бюджета на ДОО, бюджета на НЗОК и тригодишната прогноза.
Защото през последните дни чуваме различни числа и намерения през няколко часа.
Това публикува на страницата си във фейсбук лидерът на ПП и бивш финансов министър Асен Василев, след като финансовият министър Гълъб Донев представи основните параметри на план-сметката за тази година.
Поставете оценка:
Оценка 3.6 от 38 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 морския
Коментиран от #4, #43
17:40 24.06.2026
2 Възpожденец 🇧🇬
Коментиран от #13
17:41 24.06.2026
3 ООрана държава
Коментиран от #36
17:42 24.06.2026
4 СВО 1 581 дни РЕЗИЛ
До коментар #1 от "морския":
Некадърните правителства сами се свалят.17:42 24.06.2026
5 Охо Бохо
17:44 24.06.2026
6 ППротестиращите
17:44 24.06.2026
7 корфе
Коментиран от #10
17:46 24.06.2026
8 Коко
17:47 24.06.2026
9 Анонимен
Коментиран от #19, #30
17:47 24.06.2026
10 Анонимен
До коментар #7 от "корфе":
Забрави Радев и неговите служебни алабалата измамниците саботажницитечервените олигарси забрави ги17:48 24.06.2026
11 КиКи
Всичките му действия до момента са насочени срещу бедните и средната класа.
17:49 24.06.2026
12 Последния Софиянец
Коментиран от #22, #24, #57
17:49 24.06.2026
13 🦁ЩЩД🦁
До коментар #2 от "Възpожденец 🇧🇬":
Само дето сега няма един като Гео Милев да ви напише поемата "Юнски Напъни".Щото това комунистите го пробваха 1923.И Гео написа поемата "Септември".Разликата е,че тогава ги е водил поп Андрей,а сега ще ви водят Кирчо,Кокорчо и.... Дарина,може би ? Напред,юнаци !17:49 24.06.2026
14 И на Тебе много ти вЕрвахме...!
17:52 24.06.2026
15 Хаха
Коментиран от #25
17:53 24.06.2026
16 Нинова пред Асошейтед Прес
👷♂️ От това ще пострадат около 500 000 души в България.
❌ Отново хората с най-ниски доходи ще плащат за грабежа и кризата. Адски несправедливо.
💸 Да не говорим, че така се стимулира сивата икономика и доплащането „под масата“ в плик.
📉 А това означава и по-малко осигурителни вноски в бюджета.
🏛️ Борбата с олигарсите е тотално забравена от Прогресивна България.
🎯 На мушката са бедните, майките, работещите, средната класа и пенсионерите.
❗ Това е най-антисоциалното правителство.
17:54 24.06.2026
17 Констатация
Коментиран от #21, #40
17:54 24.06.2026
18 Лешоядите си заминават!
17:55 24.06.2026
19 До 9 и 10 Анонимен (Промяна)
До коментар #9 от "Анонимен":
Слушах Асен Василев по Хоризонт. Каза миналия декември излязохме срещу бюджета на ГЕРБ - ИТН- БСП -ДПС а този на мyнчo е по скандален ,ужасаващ и удрящ обикновените хора 3 пъти повече от техния. Може да излезем и тези дни но сега е отпускарски сезон. Края на есента и зимата ще приключим този крадец и грабителската му клика от червени олигарси опоскващи държавата като термити.17:57 24.06.2026
20 Да си избереш Тато от Тему 🤣
Това са малко над 50 000 000 € на месец, които плащащите данъци даваме за въздух, както плащаме и за Боташ.
Сега само сметнете какво е по другите министерствата. В Министерството на отбраната, генералите са повече от войниците, също в по-голямата си част пенсионери.
Някой знае ли, че имаме над 500 служби за нещо си, за всичко което се сетите има служба, за да се назначава родата на червената олигархия.
Ами по общините какво е ? Кому са нужни регионалните кметства като те са само една пощенска кутия на главната Община ? Хиляди и хиляди napaзити, на които плащаме заплатите.
17:58 24.06.2026
21 Последния Софиянец
До коментар #17 от "Констатация":
ЕЦБ ни открадна 40 млрд евро валутен фонд събиран 30 години точно за такива случаи.17:58 24.06.2026
22 4️⃣4️⃣5️⃣5️⃣
До коментар #12 от "Последния Софиянец":
Трябва да пратиш викачи в Гърция. Иначе ще са най-много 50.17:59 24.06.2026
23 ГЕНЕРАЛ БОТАШ
Започна да бие Тези които
Гласуваха за него
Ай сега да почваме Да
Дуааааме СУПАТА
18:00 24.06.2026
24 На почивки са
До коментар #12 от "Последния Софиянец":
5 групи за оставка и съд на мyнчo има в социалните мрежи с общ брой над четвърт милион ( 250 хиляди) граждани на повечето искат зимата когато както пишат хората ще ги пометат " озверели, озверелиии от глад"Коментиран от #42
18:00 24.06.2026
25 Дрън дрън
До коментар #15 от "Хаха":
Сега гледай кой нанася щетите! Това е регресивна България - сбирщина от некадърници, еле пък тоя надут гълъб за нищо не става. А най- големият обир е Боташ. Радев е кукла на конци, вързана в Кремъл.18:01 24.06.2026
26 Кой да подкрепя
18:01 24.06.2026
27 Леля асеня…
18:01 24.06.2026
28 Този
18:01 24.06.2026
29 Да изринем чеpвената чyма !
18:02 24.06.2026
30 До 9 анонимен ( Промяна)
До коментар #9 от "Анонимен":
Само плюсове са ти дали читателите, явно много са набралй всички на кayнa мyнчo и червената му крадлива олигархия18:02 24.06.2026
31 АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРИЯ
ЗА ФИРМИТЕ НА МАДЖО КОИТО
СА ХРАНИЛИ С ПАРИ ОТ БЮДЖЕТА !
18:02 24.06.2026
32 Този
18:04 24.06.2026
33 Митинга срещу Радев е утре !
Коментиран от #37
18:04 24.06.2026
34 Реалност
Гълъб Донев 2023 г - предлага бюджет с дефицит 6,7 % , след преработка от Асен Василев и ПП-ДБ бюджета завърши с 2%
С финансисти ЗКПЧ-та, ДС агенти, чеpвeни бokлyци, фатмаци и ... владко николов, няма как да стане.
18:05 24.06.2026
35 Панчо
С ГЕРБ можеше да се разбереш ако искаше. Вместо да събираш лумпени по площадите.
Сега на хората на радев не им пука какво мислиш за бюджета. Имат 131 депутата (благодарение И на теб) и ще си приемат каквото си искат.
Коментиран от #49
18:06 24.06.2026
36 Този коментар е премахнат от модератор.
37 Последния Софиянец
До коментар #33 от "Митинга срещу Радев е утре !":
В събота 500 000 Джен Зита излизат срещу Радев.И 100 000 от Възраждане.18:07 24.06.2026
38 Дориана
18:08 24.06.2026
39 ник
18:08 24.06.2026
40 Б.си бokлyka !
До коментар #17 от "Констатация":
Сигурно си била най-забавната в помощното училище ?Как ти викаха - минка CBИPKATA ?
18:09 24.06.2026
41 Искаме съкращение на ДС
18:10 24.06.2026
42 Проверих точен сте ...
До коментар #24 от "На почивки са":
Само тази група е от 35 хиляди граждани - реални ,с име,данни ,свмейство...Другите няколко по 50 хиляди граждани...Модераторката иска соц.проучване тези дни от агенцията ,срутването ще е колосално защото в групите четвърт милион искат оставка и съд за радевКоментиран от #50, #52
18:10 24.06.2026
43 Факт
До коментар #1 от "морския":
Не те слуша главата18:10 24.06.2026
44 Има ли
18:11 24.06.2026
45 Ний ша Ва упрайм
18:12 24.06.2026
46 Юли
18:13 24.06.2026
47 При байТошУ беше по-добре!🤡🙃
27 юни на площада.
18:14 24.06.2026
48 Студентите - революционери
Какво чакаш?
Айде всички пред Министерския съвет да сваляме Минчо!
Мухаха!
18:17 24.06.2026
49 Питанка
До коментар #35 от "Панчо":
Бойко по умен ли беше като стана булка на Пеевски и разтури сглобката ? Много ли умен беше ?18:17 24.06.2026
50 Правилно пита Moдeрaтoркaта на групата
До коментар #42 от "Проверих точен сте ...":
Росица Русева- искам проучване на рейтинга на Радев. Пита защото от 35 хиляди гласували там ( 35 пъти повече от едно соц.проучване) 97% искат не само оставка а и съд за мyнчo18:17 24.06.2026
51 ЗКПЧ бюджет прави -
( БЪЛЪГ )
18:19 24.06.2026
52 Ветеран от протеста
До коментар #42 от "Проверих точен сте ...":
В профила на бившият депутат от ГЕРБ политолога Антон Тодоров е влязъл в спор с Асен Василев ,пише му - "Вие сте експерти безспорно финансови ,не като кayновите крадци и зловеща олигархия ,но какви протести. Myнчo ще хвърли цялата жандармерия,ако трябва ще изкара и военните от поделенията ,водните оръдия но властта няма да пусне ,това да не ви е Борисов" ...Асен Василев му отговаря - " и един протестиращ да пострада подлогата на тежката престъпна и грабителска червена олигархия лицето Радев ще виси пред Ал.Невски със страшна сила"18:22 24.06.2026
53 Тома
18:28 24.06.2026
54 С 5,7% дефицит за 2026
18:30 24.06.2026
55 оня с коня
18:33 24.06.2026
56 ДрБр
18:36 24.06.2026
57 ДрБр
До коментар #12 от "Последния Софиянец":
Ха Ха, Действай!18:37 24.06.2026
58 Хияши
18:38 24.06.2026