Бюджетът на кабинета "Желязков" за 2026 година предвиждаше 3 процента дефицит и тогавашният президент Радев призова за оттеглянето му и оставка на правителството. Това се случи. Днес Радев предлага бюджет за 2026 година с 5,7 процента дефицит. Това е знак за тотална липса на реформи, каквито настоящото пълно мнозинство на "Прогресивна България" е задължено да направи от българските избиратели. Ако бюджетът бъде приет в този си вид, то прогресът на България ще е сходен с прогреса от средата на 90-те години на миналия век, когато БСП и Жан Виденов управляваха с пълно мнозинство.
Това публикува на страницата си във фейсбук депутатът от ГЕРБ Тома Биков, след като финансовият министър Гълъб Донев представи основните параметри на Бюджет 2026
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 пенсионер от Варна
17:47 24.06.2026
2 Биков :
Той е И-Карикатура на Диктатор!"
Край на цитата!
Коментиран от #8, #43
17:48 24.06.2026
3 Ти кажи
17:48 24.06.2026
4 Жоро
ПРИ КОМУНИЗМА В НАЧАЛОТО НА 70-ТЕ ГОДИНИ СЕ ПРИЕ ЗАКОН ЗА СОБСТВЕНОСТТА НА ГРАЖДАНИТЕ/ЗСГ/ - САМО ЕДНО ЖИЛИШЕ ДО 120КВ.М., ВТОРО САМО ПО НАСЛЕДСТВО ...И ГО ПРЕХВЪРЛЯШ ...
ИДЕЯТА БЕ НА АКАД. ЯРОСЛАВ РАДЕВ. СЕГА ПРОДАНОВ ОТ ПБ ВИКА ПО-ВИСОК ДАНЪК ЗА ВТОРО ЖИЛИШЕ. ДА СЕ КУПУВАЛО ВТОРОТО САМО ЗА ЖИВЕЕНЕ...
АМИ МНОГО ХОРА ИМАТ ПО ДВЕ ЖИЛИША БЕЗ ДА СА ГИ КУПУВАЛИ И ПРИ КОМУНИЗМА И ПРИ ДЕМОКРАЦИЯТА - ИМАТ ГИ ПО НАСЛЕДСТВО ОТ ЦАРСКА БЪЛГАРИЯ ! ОТ МАМА И ТАТКО, ОТ БАБА И ДЯДКО.
Да не почнат пак фиктивни разводи, заради второто жилище..
17:48 24.06.2026
5 Последния Софиянец
Коментиран от #11, #15, #23
17:48 24.06.2026
6 Бялджип
Коментиран от #19
17:49 24.06.2026
7 Овчар
17:51 24.06.2026
8 По Смирненски (не по Шекспир)
До коментар #2 от "Биков :":
"Когато някой идва от силовите структури, ние от него не може да очакваме нещо друго, освен силов ред."Като ти сменят чипа и вече не си като хората....
17:51 24.06.2026
9 Гост
17:54 24.06.2026
10 Дориана
17:54 24.06.2026
11 А дали още ги имаме?
До коментар #5 от "Последния Софиянец":
Кой ще ни каже?Коментиран от #13
17:54 24.06.2026
12 Тома
17:55 24.06.2026
13 Последния Софиянец
До коментар #11 от "А дали още ги имаме?":
ЕЦБ ни ги пази и казаха че ако има дивиденти ще ни дадат ама няма да има защото ЕЦБ е на загуба 208 млрд евро за миналата година.Коментиран от #21
17:56 24.06.2026
14 Нормално
Коментиран от #16, #25
17:56 24.06.2026
15 Гост
До коментар #5 от "Последния Софиянец":
Къде ги видя тези 80 милиара.Някога може и да е имало!17:57 24.06.2026
16 ПРАЗ ГОЛЯМ
До коментар #14 от "Нормално":
Той може и да се оттегли като Кирил Петков. Какво ще правите тогава?17:58 24.06.2026
17 Люцерна
17:58 24.06.2026
18 НО ВСЕ ПАК
Коментиран от #20
17:58 24.06.2026
19 Дориана
До коментар #6 от "Бялджип":
О да, провала и унищожението им е заложен. ГЕРБ унищожиха България , създадоха условия за корупция мафия,рекети повсеместни кражби дори се сдушиха с украинския олигарх от алчност пренебрегнаха и заплашиха Националната сигурност в страната с построяването на Незаконния град Баба Алино край Варна . Борисов и всички депутати от ГЕРБ са най- вредните.за България.18:00 24.06.2026
20 Но все пак
До коментар #18 от "НО ВСЕ ПАК":
ЗАРОВИ В ТИНЯТА.18:01 24.06.2026
21 Гост
До коментар #13 от "Последния Софиянец":
Тати обеща да ми купи колело ама друг път!18:01 24.06.2026
22 АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРИЯ
АКО ПРОГРЕСИВНА БЪЛГАРИЯ ИСКА
ДА ОСТАНЕ 4 ГОДИНИ НА ВЛАСТ
......
ДА СЕ КАЗВА ИСТИНАТА МА ГЛАС Е ВАЖНО - КОЙ Е КРАЛ И КЪДЕ !
18:01 24.06.2026
23 Този коментар е премахнат от модератор.
24 Летец Пешеходец
18:02 24.06.2026
25 Ах ,ах
До коментар #14 от "Нормално":
Никой ,никога не е държал Жан Виденов. Това е единственият български политик който мислеше за България. И точно затова " приятелите ,партньорите" от отвъд голямата локва му спретнаха сценария. Събитията бяха индентични на тези с майдана през 2014 ,само с тази разлика ,че до война не се стигна.Коментиран от #30, #37, #41, #50
18:02 24.06.2026
26 АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРИЯ
ОПГ БСП И ОПГ СИК - СДС
.......
ЗАДАЧАТА ЗА КОЯТО ИЗБРАХМЕ РАДЕВ
Е ДА СВАЛИ ОПГ БСП И ОПГ СИК - СДС
.....
ДАВАМ МУ ОЩЕ 50 ДНИ ДА ЗАПОЧНЕ С РЕПРЕСИВНИТЕ МЕРКИ
18:05 24.06.2026
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 юрист
18:07 24.06.2026
29 БИКЧЕ
СЕГА ВИДЕНОВ СЪНУВАШ
18:08 24.06.2026
30 Ха ха
До коментар #25 от "Ах ,ах":
Жанче, ти ли си, батьовото?По шест кфтета лапкаше ли при мама?
Коментиран от #36
18:09 24.06.2026
31 Летеца изстребител
Сега в европа всичко е с пари
18:09 24.06.2026
32 Николаос 66
18:10 24.06.2026
33 Чакай малко
18:12 24.06.2026
34 Каскета
18:13 24.06.2026
35 Гост
18:13 24.06.2026
36 Ах ,ах
До коментар #30 от "Ха ха":
Мешана скаричка със студена биричка край басейна. Жега е..Ах, ако имаше поне мъничко пипе в тиквите на бугарите....
Коментиран от #54
18:16 24.06.2026
37 Нормално
До коментар #25 от "Ах ,ах":
Виденов беше поинка в ръцета на мафията. Накрая го сготвиха като спря да им върши работа и нямаха нужда от него.18:16 24.06.2026
38 Този коментар е премахнат от модератор.
39 Укр
Коментиран от #47
18:16 24.06.2026
40 Голям боклук
18:17 24.06.2026
41 Прав си
До коментар #25 от "Ах ,ах":
Жан Виденов беше идеалист. Докато Румен Радев е закоравял схемаджия и национален предател.Коментиран от #44, #46
18:17 24.06.2026
42 Този коментар е премахнат от модератор.
43 Тоя Заизаният Биков...
До коментар #2 от "Биков :":
...за нищо става...!Коментиран от #53
18:19 24.06.2026
44 Този коментар е премахнат от модератор.
45 факт
18:20 24.06.2026
46 Ах ,ах
До коментар #41 от "Прав си":
Смятам, че е рано да се дава оценка. Може и да излезнеш прав ,а може и не. Трябва да му се даде време. Още повече ,че поема държавата в много тежко състояние.18:21 24.06.2026
47 И като Делян Добрев...
До коментар #39 от "Укр":
...,,да даде път на младежите в ГЕРБ"...😝!18:22 24.06.2026
48 Гост
18:26 24.06.2026
49 Обективно
18:29 24.06.2026
50 между другото
До коментар #25 от "Ах ,ах":
Тъпо е да се оправдавате, че искате да направите добро, но все някой ви пречи.18:31 24.06.2026
51 оня с коня
Коментиран от #56
18:32 24.06.2026
52 На Това Ги Научихте !
18:33 24.06.2026
53 Исках да кажа-
До коментар #43 от "Тоя Заизаният Биков...":
Зализаният18:33 24.06.2026
54 тролдоктор
До коментар #36 от "Ах ,ах":
Внимавай да не се подр.искаш от студената биричка!18:34 24.06.2026
55 Аквински
18:35 24.06.2026
56 1111
До коментар #51 от "оня с коня":
Дано те изрита коня в муцуната, да мирясаш най-после...18:37 24.06.2026
57 Боздуган
Коментиран от #60
18:40 24.06.2026
58 гост
Коментиран от #59
18:43 24.06.2026
59 ЕГТ-то не прощава
До коментар #58 от "гост":
Старческо слабоумие...18:44 24.06.2026
60 Ей Издуханяк
До коментар #57 от "Боздуган":
НИЕ ПРЕЖИВЯВАХМЕВИДЕНОВАТА ЗИМА .
НЕДЕЙ ДА СЕ ПРАВИШ
НА УМНИК
ИЗДУХАНЯК
ТОЧНО НЕГО ТРЯБВАШЕ
ДА Обесят
18:44 24.06.2026
61 Ало Биков
18:45 24.06.2026
62 Генерал БОТАШ
СЛАГАЙТЕ ФУРАЖКИТЕ
Коментиран от #63
18:45 24.06.2026
63 втори етаж, южното крило
До коментар #62 от "Генерал БОТАШ":
На вас бай Ставри ще ви ги сложи.😆18:48 24.06.2026