В началото на 2021 година от гражданското сдружение "България, обединена с една обща цел", по Закона за достъп до обществена информация, са изискали списък с "навъртяните" километри от служебните автомобили на народните представители.
"Шампионът“ по пробег със служебна кола на Народното събрание е Мария Щерева Белова, депутат от ГЕРБ, която е изминала само 58 861 километра само за 2020 г., което е 1.5 пъти обиколката на земята по Екватора. Подобни "анонимници" са огромна част от депутатите ни, гневят се от БОЕЦ.
В челната десетка по навъртян служебен километраж са имена като Ася Пеева, Галя Захариева, Георги Гьоков, Даниела Дариткова-Проданова, Димитър Петров, Искрен Веселинов и Пламен Нунев.
От гражданското сдружение са възмутени как разхищават средства депутатите в условията на здравна, икономическа и социална криза, породена от коронавирусната пандемия. Стотици хиляди българи българи загубиха работата си, хиляди бизнеси фалираха, други стотици хиляди се чудят как да запазят работните си места, а депутатите, които редовно получаваха заплатите си, се возят в служебни коли за сметка на народа.
Ето и пълен списък, получен по ЗДОИ, на депутатите, използвали служебни автомобили на Народното събрание и изминатите от тях километри:
БОЕЦ

БОЕЦ

БОЕЦ

БОЕЦ

-5 +109
Коментиран от #18
-6 +115
-2 +90
Коментиран от #12
-1 +55
-2 +45
Коментиран от #22, #26
-0 +73
-0 +54
Коментиран от #14, #24
-0 +32
Коментиран от #16, #45
-0 +32
До коментар #4 от "Марийкеее":
Ама знам, че тя първа се осмели да пише нещата с истинските им имена, докато мъжете в сайта не смееха! Така че не я слагай в устата си, не е хапка за теб!
Коментиран от #19
-5 +4
-0 +41
До коментар #10 от "БАЙ Х@Й‼":
много са 60000 това са по 165 всеки ден? те такситата карат ли толкова? тая ако 8 часа спи 3 седи в колата и 13 мисли злини
-0 +41
Колкото до "шампионите" по пробег!
Във всяка уважаваща себе си фирма, за разходите за каквото и да било се прави разчет, дали са оправдани (в това число и разходите за транспорт)!
И ако се види, че няма никакъв смисъл (никаква добавена стойност) от дадено пътуване, си търси отговорност от редовно пътуващия/щата!!!
Това е поредното доказателство как корумпираните престъпни некадърници, грабят от народа без да им пука за последствията!
Оставка и затвор бе мафия!!!
-2 +42
До коментар #11 от "Стоян Александров":
Мене ми изтриха профила във ФБ, заради културни забележки, към управата на града ни. Русенски, новинарски сайт блокира свободните коментари, че дори не виждам старите, под статиите, преди забраната. Не намирам дори ключови статии, уличаващи конкретни лица във взимането на решения, противни на гражданите....... Ти за едни коментари се ядосваш.
-0 +27
До коментар #2 от "zeus":
Тя джипката не е и в списъка ...
Иначе тея просто ползват държавния автомобил и за ходене до кенефа, а не за работа само. Навсякъде се кара служебната кола, за всичкото часпром ... Като няма кой да ги изпере през пръстите не виждам какво очакват хората от тях? Да вкарат акъл сами? Разум? Съпричастност? Достойнство и чувство за правилно и грешно? Всички наши бастуни в политиката са оперирани от такива чувства.
-1 +21
До коментар #12 от "Ти не я знаеш, и аз не знам!":
Какъв сайт бе, става въпрос за Мария Щерева Белова, която води списъка с изминати километри ... Тея глави ги ползвайте, не са само за украса.
-0 +16
Коментиран от #28
-13 +9
-0 +23
До коментар #6 от "Русенец":
Пак за него гласувайте.Или за партийката му.
Коментиран от #40
-3 +18
-1 +17
До коментар #10 от "БАЙ Х@Й‼":
Имаше Ковид-19,та беше поразредила срещите .Сега като се ваксинираме и ..пей сърце.2-3 пъти ще обиколи екватора.
-0 +15
-1 +15
До коментар #6 от "Русенец":
Човек, ако не са ви предприятията в няколкото индустриални зони, сте живи умрели от глад. Вземете затворете или екологизирайте Теца на Ковачки, като сте такива чистници! От там трябва да почнете.
Коментиран от #33, #36, #37, #38
-3 +4
-0 +9
До коментар #20 от "Бай Стою касапина":
Бай Стойчоо така стана и с ФАЛИРАЛИЯ отбор 22 милки отидоха някъде, а вие започнахте да викате за онези дето ви платиха 8 - 0 обединени с Етрополе .
Коментиран от #46
-0 +4
Коментиран от #31
-11 +3
-0 +16
До коментар #29 от "Сектант":
Несравнимо малко е навъртял, понеже не си прави воаяжи с правителствения всеки ден, като някои други. Карантината и онлайн заседанията спестиха много пари на данъкоплатеца.
-0 +8
-0 +11
До коментар #26 от "ddаааааааааа":
ТЕЦа си е супер, не завиждаш ли?
-1 +0
-0 +11
-0 +5
До коментар #26 от "ddаааааааааа":
Да разбирам, че си на общинска хранилка, или в някоя от въпросните, отровни фирми. И без кой завод сме живи-умрели? Без леярната ли, която храни няма и 1000 души, половината от които са от села, на по 50км от Русе? Да не споменавам, че там има доста служители от други градове. И как живяхме преди тоз "хубавия" завод да ни бъде натресен от управата, на тройната коалиция? Да ти кажа ли? Бяхме с повече население, и с по-малко онкоболни. Виж статистиките, да ти стане ясно, че явно говориш наизуст, колкото да не подпреш монитора с глава, от скука в службата. Кой друг завод? Оня за горивата ли, или другия, за маслата (нарочно не споменавам имена)? Колко служители са там? Имат ли 150 човека, барабар с пазачите? Защо никой не реве, че фалира Спарки - дългогодишна машиностроителна фирма, с традиции, от времето, когато е бил завод Г.Димитров, та до днес? Защо никой не споменава, колко хора храни този завод? Защото не е отровен, не бълва сажди и миризми, и няма нужда да плаща тлъсти рушвети на някои хора, да го пазят от народния гняв. Защитниците на отровните фирми сте ми ясни, като бял ден. Очевидно си нямаш представа, кой отрасъл дава работа и заплати на русенци, ама поне не се обаждай, само да тролиш в полза на началниците си. За вас е важно само кой ви тика рушвети, да ви пълни гушите, докато трови хората. Превърнахте града, че и цяла България в кош за боклук, на Европа. Докарахте всичкото отровно производство тук, да ни трови и нас, и децата ни, ама си прибирате
-0 +6
До коментар #26 от "ddаааааааааа":
Докарахте всичкото отровно производство тук, да ни трови и нас, и децата ни, ама си прибирате комисионните и всичко е точно, нали? На това му викате инвестиция. Аз пък му викам продажничество, лицемерие, безочливост, антибългарщина и ощя няколко характерни епитети, заради които ще ме делнат, ако ти ги кажа.
-0 +5
До коментар #26 от "ddаааааааааа":
ТЕЦа го знаем какво и на кого гори. За него си прав, но той не ми мирише на амоняк и на бакелит, през вечер, през две. Знаеш много добре кой завод мирише така, нали? Знаеш и кой мирише на битум, на смоли, на масла...... Знаеш и кой редовно оцветява водите на Лома, във всякакви багри. Знаеш и чия е непоносимата химическа смрад, покрай пожарната. Всичките ги знаеш. Знаеш и кой ги пази.
-0 +4
Коментиран от #41
-0 +1
До коментар #22 от "Ха ха":
Кметът ни беше избран с едва 20%, от имащите право на глас. Русе нямаше нито един кандидат, който да спечели доверието на русенци. От години не вярвам в изборите. Преди гласувах редовно, но все същият резултат: забравени предизборни обещания; повишение на данъците и цените; увеличаване на държавните заплати; репресия на трудовите хора; облагодетелстване на определени кръгове, близки до управата; безредие; беззаконие; мизерия; криза; толериране на вредните за обществото прослойки....... Гласувал съм на всички избори, след прехода. Посрещал съм на влас и сини, и червени, и зелени.... Резултатът е все един и същ. Няма смисъл от гласуването.
-0 +0
До коментар #39 от "Боко километража":
Как няма да имат, като имот в Гърция е по-евтин, от същият в България. Мога да дам и конкретни примери, но и сам можеш да разгледаш сайтовете.
-0 +4
-0 +2
-2 +0
-2 +1
До коментар #28 от "Левски 1914":
Споко пич. На Левски задълженията са доста над 22000.Към тях прибави и тия за акциите на Божков и ще получиш сума непосилна за плащане. Ама ти вярвай на Наско. Той нали ти каза, че ще ги плати, само че на куково лято.
-1 +0
-1 +0
-1 +2
-0 +0