"Вярвам, че ще има нова атомна централа в Белене". Това заяви кметът на Белене Петър Дулев пред БНТ. Според него поне няколко са причините за ниската избирателна активност на референдума.
От една страна избраната дата за провеждане на референдум е била неудачна. Освен това е имало много злостна кампания. Времето за кампания също не беше достатъчно, смята Дулев.
"Ние в Белене сме доволни от резултатите. В града изборната активност беше 60 %, като 92% гласуваха за и само 7% бяха против. Това е оптималното ниво, допълни той. Хората, които взимат решенията, не са наясно какво се случва и какво е изградено в Белене. Ние сме оптимисти и вярваме, че ще имаме нова централа," завърши Дулев.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА