10 Април, 2017 11:28 6 935 5

Коли в пламъци. МВР – безсилно!

  • пожари-
  • коли-
  • автокъщи

Тенденцията за подпалване на автомобили и автокъщи се засилва, а палежът остава трудно доказуемо престъпление, казаха журналистът Стефан Ташев и Цветелина Цанева от Асоциацията на вносителите на автомобили в студиото на "България сутрин".

Според журналиста е трудно да се открие връзка между отделните палежи, поради трудността по доказване на престъплението.

"В МВР липсва превенцията. Това престъпление, като че ли остана безнаказано. Това дава пример на други да излеят едно шише бензин и да драснат клечката" посочи той пред Bulgaria ON AIR.

Цветелина Цанева предложи законодателна инициатива за промяна на статута на видеозаписите в съда. От Асоциацията на вносителите на автомобили биха подкрепили идеята записите от камери да се приемат като доказателства, тъй като, според нея, това е единственият начин да се докаже един палеж.

Попитани какъв тип коли най-често стават жертва на кражба, гостите отвърнаха, че BMW е най-често крадената марка автомобили.

"Кражбите се увеличават, палежите също - това е много притесняваща тенденция", заяви Ташев.

А Цанева допълни, че битката на технологиите никога не спира.

"Създават се нови технологии за превенция на кражба, но въпреки това престъпниците са една крачка напред", категорична бе тя.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Гост

    30 3 Отговор
    Че то МВР-то беше силно само при БКП-то.
  • 2 Дагодухат

    2 4 Отговор
    Ченгетата
  • 3 ГОСТА

    13 0 Отговор
    Милиция трябва, милицияяяя..........
  • 4 Оптимус

    6 0 Отговор
    А, защо записите да не помагат, да се докаже, конкретна вина? Разбира се, те могат да се монтират, но като добавъчно доказателство биха могли да помогнат. Не трябва да се вярва само на видеозаписи, нито на написани документи - много фалшификации има дори с нотариални документи в последните години! виновни сте законодателите - от години пиша да се въведе смъртно наказание за подобни престъпления, при неоспоримо доказване, но политиците си лапат пачките и гледат да са на келепиреца, а не да свършат нещо полезно за нас, без оглед сини червени и други. затова и няма да се оправи, докато тези и подобните им са на власт. Щом не се наказват вандалите смъртоносно, те го вземат като поощрение.... и си правят вандализмите ненаказуемо. Виновни са депутатите до един!
  • 5 Bre

    1 0 Отговор
    Естествено, че помагат. Но уви - според закона не могат да са доказателство в съда.
    В моя квартал постоянно се краде по магазинчетата (знам, щото имаме такова и колегите ни казват като пострадат), някои имат камери и крадците се записват, но... нищо не може да се направи с тоя запис. Въпреки че много са ясни, с HD-камери, идеално се вижда как човекът 'смотва' стоката. Но... нищо! Видеозаписът не бил доказателство.
    Имаше дори един случай, някаква влиза и един магазин за дрехи и дори не откраднала, а просто скрито нарязала сума дрехи с ножица по един-два пъти... Луди хора. И това е записано идеално на видеозапис, но - полза никаква.