• а група

Моряците спечелиха с 2:0

Черно море се наложи над Хасково - 1
Снимка: БТА

Отборът на Черно море постигна победа от 2:0 в домакинството си срещу Хасково в 25-ия кръг от А група.

Срещата във Варна стартира с доминация на домакините, като удар на Божилов срещна гредата на Банков. В 22-та минута шут на Коконов мина покрай вратата.  Хасково отвърна в 26-та минута. Тогава центриране на Райнов намери Алексиев, който с глава уцели гредата на Николов. Малко по-късно Маламов бе изведен сам срещу вратаря, но се забави с шута и топката му бе избита.

Черно море стигна до първия гол в 71-та минута. Тогава Бижев изведе добре Ернандес, който отбеляза за 1:0. В 77-та минута Райков изпълни прецизен пряк – свободен удар и отбеляза за 2:0.

След този резултат Черно море заема 8-мо място в класирането с актив от 37 точки. Хасково е на последното 12-то с актив от 11 точки,