• борусия дортмунд-
  • борусия мьонхенгладбах

Байерн Мюнхен с нова изразителна победа в Бундеслигата

Мьонхенгладбах разби Борусия Дортмунд - 1
Борусия Мьонхенгладбах разби с 3:1 Борусия Дортмунд и си направи страхотен подарък за Великден. Точни за домакините на "Борусия Парк" бяха Оскар Венд (1), Рафаел (32) и Хавард Нордвайт (67). Единственото попадение за гостите заби Илкай Гюндоган (77). Така Мьонхенгладбах продължава с отличното си представяне през сезона и е сред лидерите в Бундеслигата, докато Дортмунд е в средата на класирането, след като записа втора поредна загуба.

Момчетата на Лусиен Фавре вече имат седем поредни домакински победи и успяха да се изравнят с "жълто-черните" в исторически план - по 29 успеха в изиграните 85 мача между двата отбора.

Като цяло срещата предложи открит и много динамичен футбол. Домакините обаче се възползваха максимално добре от шансовете си и закономерно стигнаха до победата и трите точки.

В друга среща от кръга Байерн Мюнхен съсипа Айнтрахт Франкфурт с 3:0. Шампионите откриха резултата чрез Роберт Левандовски, макар да останаха съмнения за много тънка засада на поляка преди неговото ефектно изпълнение от въздуха. Малко преди почивката Томас Мюлер вкара топката във вратата на гостите, но съдийската бригада отмени редовното попадение, маркирайки несъществуващо нарушение в атака.

В средата на второто полувреме Левандовски вкара втория си гол в мача, като малко преди това Марио Гьотце нацели гредата. Четвърт час преди края и полякът уцели страничния стълб. В 82-та минута Томас Мюлер също се разписа, при това от много малък ъгъл.

След победата Байерн събра 70 точки и се откъсна на 13 пункта от Волфсбург, който играе по-късно. Айнтрахт е осми с 35 точки.