Славия спечели най-старото столично дерби

• фонсека

45 години по-късно Славия удари Левски два пъти поред

Славия спечели най-старото столично дерби - 1
Снимка: БТА
Славия победи "Левски" с 1:0 в 129-ото издание на най-старото столично дерби. "Белите" записаха 22-и успех над "сините" в "А" група, благодарение на единствения гол на "Овча Купел" в днешния празничен ден, отбелязан от Карлос Фонсека в 33-ата минута.

Успехът сложи край на серия, продължила 45 години, в която "белите" не успяваха да победят "Левски" в два поредни мача от двата полусезона на първенството (3:1 през есента).

Славия игра по-мотивирано у дома и пропусна да поведе с повече през първата част, в която стражът на "сините" Йоргачевич показа добър рефлекс и на няколко пъти спаси тима си, неуспявайки единствено да се намеси добре с 33-ата минута при гола на Фонсека.

През втората част двамата треньори направиха по няколко смени, а вместо да създават голови положения, футболистите от двата тима си изкараха по някой друг жълт картон.

Победата оставя Славия на 9-а позиция във втората половина на класирането, но е добър подарък за феновете, само ден след 102-годишнината на клуба.