• кошмарна серия

Интер не бе записвал победа в калчото от месец февруари

Интер прекъсна кошмарната си серия - 1
Снимка: БТА/ AP

Интер прекъсна серията си от седем поредни мача без победа във всички турнири. В среща от 30-ия кръг на италианското първенство „нерадзурите” разгромиха Верона като гост с 3:0.

Мауро Икарди откри резултата в 11-ата минута след подаване на Паласио. Двамата си размениха ролите в 48-ата минута, когато Икарди центрира към 33-годишния нападател, а той не сгреши и удвои резултата.

В 77-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, но Лука Тони сгреши от бялата точка и пропусна прекрасна възможност да върне Верона в мача. В добавеното време Вангелис Морас си отбеляза автогол за крайното 0:3.

С победата си Интер събра актив от 41 точки и временно се изкачи на девета позиция в таблицата. Верона е на 15-о място с 33 точки.