• квалификации-
  • шампионска лига

Прилепите взеха комфортен аванс от 3:1

Валенсия се разправи с Монако - 1
Валенсия пречупи Монако с 3:1 в първи мач от плейофите на Шампионската лига. Интригата за реванша обаче остава жива. "Прилепите" започнаха агресивно и поведоха още в 4-ата минута. Фегули свали топката за Родриго, който отблизо бе точен за 1:0.

Бившите съотборници на нашия Димитър Бербатов обаче не се предадоха и малко след почивката изравниха. Мартиал проби отляво и центрира, защитата на домакините допусна груба грешка, а отбитата топка беше изчистена точно на пътя на непокрития Марио Пашалич. Дошлият под наем от Челси футболист от няколко метра нямаше как да сбърка за 1:1.

Отговорът на Валенсия не закъсня. В 59-ата минута Пиати свали една топка към Дани Парехо, който фронтално срещу вратата се разписа след рикошет – 2:1. Мачът после загрубя, острите влизания и разправиите преобладаваха на терена. Съдията Марк Клатенбърг пък не даде чиста дузпа за нарушение на Гая срещу Мартиал в наказателното поле.

В 86-ата минута след корнер отбраната на "монегаските" не се ориентира добре, топката стигна до Софиан Фегули около границата на наказателното поле и през купа от тела той промуши в долния ляв ъгъл за крайното 3:1.