• унгария-
  • квалификация

"Трите лъва" победиха Унгария с 4:0

Медиите в Англия засипаха с похвали националите си - 1

Медиите в Англия сипят огромни похвали към „трите лъва“ заради убедителната победа с 4:0 срещу Унгария насред Будапеща. По този начин избраниците на Гарет Саутгейт продължиха силното си представяне в световните квалификации. Англия е лидер в група I с пълен актив от 12 точки.

Любопитното е, че всички голове паднаха през второто полувреме. Рахийм Стърлинг откри резултата в 55-ата минута, Хари Кейн удвои в 63-ата, а Хари Магуайър се разписа с глава в 69-ата минута. Деклан Райс оформи крайния резултат, след като си размени гросмайсторски пасове с Джак Грийлиш. За последните два гола обаче вина имаше вратарят на унгарците Петер Гулачи.