• всички резултати-
  • бордо

Фиорентина и Ред Бул не срещнаха трудности с опонентите си

Суонзи се подигра с Валенсия, Бордо и Кубан също падат в ЛЕ - 1

Отборът от английската Висша лига Суонзи постигна паметна победа с 3:0 над Валенсия като гост на "Местая" в дебюта си в груповата фаза на Лига Европа. Възпитаниците на Михаел Лаудруп се възползваха по възможно най-добрия начин от численото преимущество, което получиха още в началото на двубоя, когато бранителят на "прилепите" Адил Рами бе изгонен с директен червен картон, след като спря откъсващия се Вилфред Бони. Отстраняването на Рами дойде още в 9-ата минута и до края на срещата "лебедите" бяха пълен господар на събитията на терена. Още в 14-ата минута Бони даде аванс на Суонзи, след като мощен негов удар с десния крак се отклони в защитник на домакините и влетя в мрежата на Валенсия. След почивката пък Мичу и феноменално изпълнение на Джонатан де Гузман подпечатаха победата на Суонзи.

Германският Айнтрахт (Франкфурт) се разправи класически - с 3:0 в мача си срещу Бордо.
Домакините от Айнтрахт бяха по-активният състав на терена през цялата среща и заслужено се поздравиха с успеха на старта на ЛЕ.
Попаденията за отбора на Армин Фее реализираха Марко Рус, Вацлав Кадлец и африканецът Констант Джакпа.

Ред Бул Залцбург също започна ударно участието си в гупа "С" на надпреварата.
Австрийският тим надигра с категоричното 4:0 Елфсборг на свой терен и взе първите три точки в актива си.
Домакините тотално надиграха своя съперник и спокойно можеха да спечелят и още по-разгромно. Алан откри резултата в мача в 36-ата минута, а след това с хеттрик се отличи Джонатан Сориона. Той удвои преднината на своя тим в 45-ата минута от дузпа, а след това заби още две попадения в 69-ата и 80-ата минута, за да оформи крайното 4:0.
Така Ред Бул оглави класирането в групата след първия кръг с три точки, докато Елфсборг е на дъното с нула.

Отборът на Фиорентина също стартира убедително участието си в групите.
Момчетата на Винченцо Монтела разбиха с 3:0 Пасош де Ферейра във Флоренция.
В 30-ата минута Джузепе Роси намери Гонсало Родригес и защитникът потвърди реномето си на реализатор.
В средата на второто полувреме бразилският халф на "виолетовите" Ридер Матос направи 2:0.
15 минути пред последния съдийски сигнал Роси се възползва от пас на резервата Алберто Акуилани и покачи на 3:0 срещу някогашния тим на Ради Здравков.

Капитанът на българския национален тим Ивелин Попов игра за своя Кубан Краснодар при загубата с 0:2 от Санкт Гален.
След скучна първа част, през второто полувреме домакините взеха инициативата и спечелиха безапелационно мача. В 56-ата минута лоша намеса на вратаря на Кубан Александър Беленов позволи на Горан Каранович да открие резултата за Санкт Гален, а скоро след това Доринел Мунтяну странно замени Ивелин Попов с Ибрахима Балде. Домакините обаче вече не дадоха "думата" на гостите и до края заредиха опасности пред руската рамка. В 76-ата минута Марко Матис засече центриране отляво и направи 2:0 за Санкт Гален. Така победата заслужено отиде на сметката на швейцарския отбор.