• тери

Челси и Тотнъм не излъчиха победител

Моуриньо не успя да победи ученика си - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС
Тотнъм и Челси завършиха 1:1 в среща от шестия кръг на английската Висша лига, която се игра на стадион "Уайт Харт Лейн", след като си размениха по едно силно полувреме. Домакините откриха резултата в средата на първото полувреме, когато Гилфи Сигурдсон завърши чудесна многоходова акция на своите съотборници. Преди почивката Паулиньо нацели гредата.

През второто полувреме Челси натика своя противник в собствената му половина и изравнителният гол не закъсня. Отбеляза го Джон Тери, който засече с глава центриране на Хуан Мата от фаул. Това бе първото попадение на "сините" като гост в първенствто през този сезон.

Гостите имаха явно преимущество, но към края на срещата Фернандо Торес бе изгонен, след като получи пресилен втори жълт картон. След равенството Тотнъм събра 13 точки и временно излезе на върха в класирането. Челси пък вече има 11 пункта и се намира на третата позиция в таблицата.