Бившият треньор на испанския национален отбор по футбол, и истинска легенда на световния футбол Луис Арагонес, е починал на 76 години.
Новината съобщи Испанското национално радио, позовавайки се на информация от лекарите на Атлетико Мадрид.
В дългата си кариера, първо на футболист, а после на треньор, Арагонес постига големи успехи със своя Атлетико Мадрид. С националния тим на Испания той има европейска титла от 2008-ма година.
Четири пъти е заставал начело на Атлетико, и четири години води националния отбор. Единственият отбор, извън Испания, на който Арагонес е бил старши треньор, е последният му клуб Фенербахче.
Във визитката на Луис Арагонес има четири титли на Испания, три като играч и една като треньор. Четири купи на страната, Суперкупа, Интерконтинентална купа, Суперкупа на Испания, и европейска титла като треньор. Като футболист Арагонес става голмайстор на първенството през сезон 1967-70.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Shmeker
16:57 01.02.2014