Голям протест бе организиран след убийството на известен кардиолог в Турция, предаде турският в. "Джумхуриет".
Д-р Екрем Каракая, работещ в болница в централния турски град Коня, бе застрелян вчера от разгневен пациент, който след убийството се самоуби. Според разследващите основният мотив на нападателя за извършеното е фактът, че майка му е починала миналия месец, след като била оперирана от д-р Каракая, предаде БТА.
Убийството на д-р Каракая е поредното посегателство срещу лекар в Турция. В последно време в страната са регистрирани много случаи на нападения на пациенти срещу медици. След убийството на кардиолога всички лекари от болницата, както и много други служители прекратиха работата си и излязоха на протест. Медиците скандираха "Не искаме да умираме".
Днес и утре се очакват стачки на лекари в цялата страна, информира Хабертюрк. По данни на Турския лекарски съюз заради лошите условия на труд, недостатъчно доброто възнаграждение и липсата на сигурност от началото на годината 229 лекари са напуснали страната.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Малинка
11:19 07.07.2022
2 Там ако се тресе
11:20 07.07.2022
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 Киро тъпото
11:28 07.07.2022
5 Трябва да се поучим
11:41 07.07.2022
6 В бг то
11:42 07.07.2022
7 Турски ценности
Коментиран от #8
12:36 07.07.2022
8 Не се повишила
До коментар #7 от "Турски ценности":
Хората събират смелост и излизат на повърхността!13:37 07.07.2022
9 Тъка е
Коментиран от #10
13:03 08.07.2022
10 Там нема хлабово
До коментар #9 от "Тъка е":
Ввчера също един адвукат се прости с живота , за грешката си .13:10 08.07.2022