Почетният председател на ДПС д-р Ахмед Доган бе удостоен с награда от Благотворителния фонд за социални инициативи "Народное Единство " – Русия във връзка със сътрудничеството между Руската Федерация и Република България в областта на духовното сближаване на двата народа. Това съобщиха от ДПС.
На церемонията по връчването на наградата д-р Доган отправи писмо-благодарност за високия приз до г-н Павел Журавлев, ръководител на Представителството на Россотрудничество в България и директор на Руския културно-информационен център в София.
"Дълбоко съм трогнат от номинирането ми за награждаване във връзка със сътрудничеството между Руската Федерация и Република България, особено в областта на духовното сближаване на народите ни!
В живота ми няколко пъти ми се е случвало да не приемам или да се отказвам от национални или международни награди. Но в конкретния случай за мен е въпрос на чест, че изобщо сте обсъждали името ми. Защото в духовното си битие съм школуван в мисловното пространство на Западно-европейската философия, но съм закърмен с екзистенциалната темпоралност на Руската класическа литература. И съм убеден, че който не разбира Широката Руска Душа, не схваща и смисъла на Голямата Руска Земя.
Тъкмо затова може би Русия няма „граници”. Тя винаги е била в друго измерение.
Именно затова, в актуалното ни политическо време Русия се възражда не само като геополитически Баланс, но и като Алтернатива за гарантиране на сигурността и мира в планетарен мащаб."
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Този коментар е премахнат от модератор.
2 Октай
13:16 08.12.2016
3 ИНТЕРЕСА КЛАТИ ФЕСА
15:47 08.12.2016
4 Гост
Въпреки всичко накрая може да се окаже, че Доган е единственият политик който е усетил правилната посока на вятъра. В историята турскита дипломация винаги се е справяла по добре от българската.
17:20 08.12.2016
5 ХАСАН
18:12 08.12.2016
6 ХАСАН
18:13 08.12.2016
7 ХАСАН
18:14 08.12.2016
8 Мюзевир
18:46 08.12.2016
9 ХАСАН
19:01 08.12.2016
10 Хоп
19:32 08.12.2016
11 Варна
Има нещо, което ние не знаем и това ме тревожи повече!
Този отдавна трябваше да е в затвора а не да го охранява НСО.
Това е достатъчно доказателство, че властта се паят един друг на разноски на народа.
21:30 08.12.2016
12 стоян георгиев
23:15 08.12.2016