По повод приключилата среща на сирийските опозиционни сили в Доха, Катар, българският външен министър Николай Младенов заяви:
„България приветства създадената на срещата в Доха Национална коалиция на сирийските опозиционни сили. Тя е резултат от усилията на всички представителни компоненти на сирийската опозиция да постигнат обединение, за да се сложи край на кървавия режим на Башар Асад. Създаването й ще позволи да има по-добра координация с международната общност, особено по решаването на най-наболелите хуманитарни въпроси. Нашата оценка е, че чрез тази важна стъпка ще може да се катализират всички усилия, водещи към спиране на кръвопролитията в Сирия и намиране на политическо решение на кризата.
България високо оценява положителната роля, изиграна от Държавата Катар като домакин и организатор на форума, както и от всички наши приятели и съюзници, които работиха неуморно за да има успех начинанието.”
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Този коментар е премахнат от модератор.
2 кик
трябваше Сталин да поведе армията за унищожение на целия западен свят и да се сложи край на юдейзма и капитализма
02:06 13.11.2012
3 Роско
10:07 13.11.2012