Хората векове преди нас са преценили, че там, където има пътища, има бизнес и растеж, каза министър-председателят Бойко Борисов при откриването на обходния път на Смолян, който осигурява безопасна връзка с основни пътни артерии и ще облекчи значително движението.
Строежът на новия участък започва преди 30 години и е преустановен през 2004 г. поради липсата на средства. Близо 28 млн. лв. са инвестирани в изграждането на пътя и пътните съоръжения, включващи тунел в квартал „Устово“, пет моста над реките Бяла и Черна, три кръгови кръстовища, както и подпорни, укрепителни и облицовъчни стени.
Благодарение на борбата с корупцията и контрабандата имаме близо 4 млрд. лв. повече в бюджета за 2 години и отпуснатите от правителството за Смолян са благодарение на добрата работа и политическата воля в борбата с контрабандата.
„Говорите за мен все едно, че съм умрял. Тепърва ще има битка. Ако мислите, че така ще се дадем на празните им приказки и обещания! От времето на Тодор Живков този път се строи. Защо сега се направи пътят?“, попита премиерът. Той подчерта, че изграждането на отсечката Смолян-Асеновград е започнало без да отговаря на строителните норми. „Вертикални стени и само свлачища, 10 млн. сме дали само да оправим свлачищата. Отидохме да оправим и тунелите на Витиня, защото знаете ли как ги бяха строили – торби от цимент замазани“, отбеляза още той.
Премиерът Борисов подчерта, че в програмата на правителството са заложени още 20 млн. за магистрала Пловдив – Асеновград и изрази убеждение, че следващата есен тя ще бъде пусната в движение.
Министър-председателят отбеляза също, че всичко, обещано на хората в Хитрино, е изпълнено. „Днес в 14 ч. пускаме хората и се връщат със строителни бригади, с почистване – всичко сме подготвили на нашите братя там, да им се направи това, което искат“, заяви Борисов.
За следващата година той си пожела мир.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 abv
Голямо БРАВО за новия асфалт на пътя с. Смилян- гр. Рудозем.
Сега остава гърците да направят своя път и скоро да ходим на море в Беломорието.
16:06 20.12.2016
2 Мършата
Коментиран от #3
16:39 20.12.2016
3 а помните ли едно време
До коментар #2 от "Мършата":
На ква дрога си ве брат, явно е много яка. Ще отделя внимание само на един момент от изказването на "колосалната личност", която нарича населеното с турци Хитрино "нашите братя", мисля че просто няма нужда от никакъв коментар.17:06 20.12.2016
4 Г(Е)РОБ
18:09 20.12.2016
5 onq s konq
Коментиран от #6, #7
18:33 20.12.2016
6 квичащ русофил
До коментар #5 от "onq s konq":
Кви,кви,кви,квииииии...18:44 20.12.2016
7 Да го тура на Катъра
До коментар #5 от "onq s konq":
А бе вие двамата с №2 май се друсате с една и съща дрога или групово блъскате "смока едноок". - Губите разсъдък нещо.- Колосален, могъщ, епоха ...
Коментиран от #8
18:57 20.12.2016
8 onq s konq
До коментар #7 от "Да го тура на Катъра":
Обясних ти на български че НЕ ПИША НА ТЕБЕ и ти препоръчах да не ми се лепиш като дъвка НЕПРЕКЪСНАТО ,същия досадник си оставаш без капка достойнство и себеуважение.Коментиран от #11
19:31 20.12.2016
9 Лош материал
19:36 20.12.2016
10 гост
20:13 20.12.2016
11 Да го тура на Катъра
До коментар #8 от "onq s konq":
А... аз не помня да сме се разбирали такова нещо!- Иначе как де те пропусна бе Конь? - Ти си лауреат безподобен!
Пак аз иначе не знам къде съм се кръстил Русофил. - Аз съм националист с лек уклон към геноцид за определени прослойки... - И най- вече съм Борисофоб, Тъпотиофоб и ГЕРБофоб.
- Просто ненавиждам нагли, крадливи, полуграмотни нарциси от Банкя- бивши мутри откраднали огромни пари от страната ни.
20:20 20.12.2016
12 Ник
За това разстояние от 10на километра от табела до табела с 1 ЖП прелез и слаб поток, Магистрала ...
Този е Цар да харчи пари за глупости! Няма да разшири проходите, да оправи невралгичните точки в междуградските пътища ... - Ще правил магистрала ...
Голям ХХХХХХХХХ е този !
20:29 20.12.2016
13 а тука в Хитрино
През ноември там имаше планова профилактика и ремонт на пети реактор, който приключи към края на месеца. В такъв случай маса радиоактивни материали се изнасят и утилизират първо на място, а после в Русия.
Пътят е следния – шлеп по Дунава, жп транспорт Русе-Варна, кораб „море-река” до Русия.
От такъв реактор има маса тонове вода от първи контур (т.е радиоактивния). Всякакви опасни неща. И касети – първоначално с уранов окис, а сега, след процеса в реактора с немалко плутоний в тях.
Нито пропан-бутанът, нито пропена (пропилен) горят зелено.
Единственото, което се взривява в зелено, е концентрираната борна киселина.
Използва се в концентрирания си вид на едно-единствено място – в атомните реактори, понеже кристалите й се разтварят добре във вода. А вода има в първи контур за охлаждане на касетите с уранов оксид. Тя е забавител на неутроните, т.е. на реакциите на верижното делене. Борна киселина изсипваха например в гърлото на зейналото огнена радиоактивна паст на чернобилското туловище!
Ако се превозва нещо радиоактивно – скрито, в нарушение на правила, в цистерни, задължително ще е необходим забавител на неутроните, за да не се случи най-лошото. Ще е необходим и още един забавител.
Той се нарича Ербий – химически елемeнт, метал. След престоя си в ядрената пещ той става радиоизотоп с атомно тегло 169. Т.е. излъчва радиоактивност.
Периодът на полуразпад (до
14:07 21.12.2016