Цветан Цветанов
Заместник-председателят на ГЕРБ критикува държавния глава Румен Радев спрямо позицията му за СЕТА и отмяната на постановлението за интеграция на бежанците.
“ Досега не сме имали президент, който за толкова кратко време да допусне толкова много грешки „
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Шофьор
21:05 28.11.2017
2 Тираджия
21:10 28.11.2017
3 Лост
21:15 28.11.2017
4 Умен
21:17 28.11.2017
5 Лост
21:20 28.11.2017
6 Антон 1
На юг , където няма сняг , който иска , да си кара с каквото иска !
Има ли ПТП на снежна настилка с ленти гуми , трябват големи санкции ! Живеееш в Сандански , шофираш само в Сандански , добре , карай с летни !
Обаче , може един път за цялата зима , да ти се наложи до София по време на сняг , зимни гуми ,зимни ,зимни тъпаци !
Щото и шофьора е много важен , ама МПС -то трябва да е оборудвано според сезона !
Умират хора , не охлюви! ХОРА!
Коментиран от #8, #56
21:25 28.11.2017
7 Бесен Язовец
Коментиран от #9, #11
21:28 28.11.2017
8 Бесен Язовец
До коментар #6 от "Антон 1":
И къде точно чродават зимни гуми за ламион? Ха-ха-ха не се излагай човече! Може в някой авто комикс да си го прочел ама в реалния живот тука на Земята не са измислени ха-ха-ха21:31 28.11.2017
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Бесен Язовец
До коментар #9 от "Антон 1":
Ама ти може да изкопаш и някои гуми за Белаз и Каматцу ама дали ши станът? Предполагам коя тъпотия си изкопал ама това са гуми за полярни условия за черни пътища хахаха гредъъъъъ и то тлъстъ гредъъъъ ударииии тоя път то не чи ти е сефте така че споко смени ника и ека пак да спориш хахаКоментиран от #13
21:47 28.11.2017
11 до тъп язовец
До коментар #7 от "Бесен Язовец":
Ей тъпак вземи се ограмоти малко!!! Има зимни гуми за камиони и то различни видове!!! Не знае , ама бърза да се изплющи тука !https://www.barzgumve.com/search?vehicleTypes=LKW&width=315&profile=80&size=22.5&speedRating=&brand=&axle=&numberOfTires=4&season=WI
Коментиран от #12
21:50 28.11.2017
12 Бесен Язовец
До коментар #11 от "до тъп язовец":
Ей ,,акълйко" за тия гуми със шипците са за далечния Север и са забранени за пътищата в Европа неграмотнца и се бута у мъжки теми!21:55 28.11.2017
13 Антон 1
До коментар #10 от "Бесен Язовец":
Не знам защо се радваш толкова и имали основателна причина да си мислиш ,че си спечелил, някакъв високо интелигентен спор ?А си позволих да ти дам пример за гуми, просто гуми !
Ако темата беше за нещо по-сложно , най-вероятно нямаше да си правя труда да ти отговарям !
Все пак не се знаем от вчера , нали ? :):):)
21:58 28.11.2017
14 Бочо
22:01 28.11.2017
15 Радо
22:01 28.11.2017
16 Антон 1
https://www.gumi-varna.com/eshop/productinfo/4/325010225896798/
Коментиран от #45
22:05 28.11.2017
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Шофьор
22:13 28.11.2017
19 Този коментар е премахнат от модератор.
20 Антон 1
https://www.gumi-varna.com/eshop/productinfo/4/325010226297473/
22:25 28.11.2017
21 Бочо
22:28 28.11.2017
22 Бесен Язовец
22:28 28.11.2017
23 Бесен Язовец
Коментиран от #24
22:28 28.11.2017
24 Антон 1
До коментар #23 от "Бесен Язовец":
Е сега, това отговор ли е за гумите или радост от спечелена битка ?Темата не е кой е по-умен от нас двамата ,защото нак -вероятно си ти ! Да не ставаме досадни на другите .
Обясни ми за гумите !
Какви трябва са са , за да ме закъсват камиониъе ? Щото не всички закъсват ! Те пък с какви гуми са ?
Все по нашите лошо пътища се движат , а пък едни закъсват ,други не !
Коментиран от #27, #57
22:35 28.11.2017
25 Тираджия
22:38 28.11.2017
26 Атанасов
22:42 28.11.2017
27 Бесен Язовец
До коментар #24 от "Антон 1":
Няма точна формула по-цял свят стават катастрофи тука не става дума за катастрофите конкрето а че някакъв неук господин се први на голям държавник и иска да блесне ама ьок не му се получи!Коментиран от #32
22:53 28.11.2017
28 TTт
22:57 28.11.2017
29 Шопа
22:59 28.11.2017
30 Emil
Не е сериозно такова изказване !
Няколко неправди !!!
1. Колкото и грайфер да има една гума около 7мм нова може да попадне върху сняг 12мм. по пътя.
2. Какво ще стане ? Ще върви върху 5мм сняг и ако той е мек ще го мачка и изхвърля настрани - затова има коловози по всеки непочистен път. т.е. става и сме го карали години наред.
3. Определено няма да има АКВАПЛАНИНГ, това явление не означава буквално шейна и се отнася към неизместена водна маса останала между настилката и гумата обикновено за много кратък момент.
4. Доколкото разбрах причината за катастрофата е: Водача е заспал... но на медиите отдавна не се доверявам особено в такива случай. Така че нямам лично становище относно причините.
На практика когато върху гумата има голям натиск, както е при тира той е много по-управляем от лека кола, стига да не се прекалява със скоростта и инерционните моменти в завоите. Ако Тира се управлява неразумно много лесно може да поднесе и дори да се обърне което важи и за "леките" автомобили. Спирачния му път е много по голям защото е с около 20 тона по тежък от двутонна кола.
23:05 28.11.2017
31 Гост
23:10 28.11.2017
32 Антон 1
До коментар #27 от "Бесен Язовец":
Добре , а това ,какво е и защо се продава в български сайт ?https://www.gumi-varna.com/eshop/productinfo/4/325010226297473/
23:14 28.11.2017
33 Ррт
23:17 28.11.2017
34 Стар ТИРаджия
23:19 28.11.2017
35 До малоумниците
Коментиран от #37
23:27 28.11.2017
36 Този коментар е премахнат от модератор.
37 Антон 1
До коментар #35 от "До малоумниците":
Значи има зимни гуми за товарни автомобили , но понеже са скъпи и трябва да се сменят лятото , тука в БГ се шофира целогодишно с един вид гуми , които позволяват по -дълъг пробег на не заснежени настилки !Тоест понеже , много малко е периода в който има постоянно сняг , не е рентабилно да се купуват зимни гуми за товарните автомобили ?
Дали е правилно и безопасно , кой ще отговори !
23:36 28.11.2017
38 Европеец
00:27 29.11.2017
39 abv
По-голяма глупост не бях чувал. От доста години се занимавам с автомобили.
Истината е че камионите на задвижващите оси трябва да имат гуми със зимна шарка, а на тази която не е задвижваща / обикновено предната ос/ може гумите да е с успоредни канали, но с достатъчна дълбочина примерно 3-4 мм.
В момента закона казва 4 мм.
Слабостта която допуснаха така наречените експерти по транспорт в народното събрание беше , че никъде не се спомена за обозначенията на гумите.
Приеха едни 4 мм и хората в България масово започнаха да не си слагат зимни гуми и да продължават с летните и през зимата защото закона не ги задължава да бъдат с гуми обозначени за зимния сезон.
Явлението аквапланинг само по себе си показва , че става въпрос за вода, а не за сняг. Така , че господина се оказа много неподготвен по темата.
Аквапланинга важи по-скоро за леките автомобили. Камионите с маса 20 и повече тона, предвид допустимата максимална скорост за тази категория автомобили трудно биха направили аквапланинг.
00:31 29.11.2017
40 Спас
03:03 29.11.2017
41 Само Минавам
03:20 29.11.2017
42 гост
Къде си видял сняг от 5 мм бе? Снегът се измерва в сантиметра - 10.20.30 см
07:28 29.11.2017
43 гощо
Коментиран от #44, #49
07:32 29.11.2017
44 Антон 1
До коментар #43 от "гощо":
Ей това казвам и аз , ама сега хората с по-две коли в семейство /едната от който 15-20 неподдържано БМВ 3 или Мерцедес Ц клас / , които все реват , че нямат пари за гуми, режат ДПФ и си набиват тампони на носачите в гаража , ще ти нащтракат яко минуси !!07:44 29.11.2017
45 Анонимен
До коментар #16 от "Антон 1":
Това са задни гуми.Коментиран от #46
07:45 29.11.2017
46 Антон 1
До коментар #45 от "Анонимен":
Ами аз малко се обърках , след моя коментар !Щото коментар 35 и 39 , обясняват друго и т.н !
07:48 29.11.2017
47 РЕМА
07:50 29.11.2017
48 Амлет
измами.Властта мами яко с това почистване на пътищата
тука иде реч за много пари.Едно е да вземеш пари за по-
чистване на пътищата и да ги почистиш,съвсем друго е да
вземеш парата,да минеш отгоре отгоре и да прибереш
сухото.Ако хората знаеха ,каква война се води да почист-
ваш снега дума нямаше да отворят за зимни гуми,лапачка-
та е голяма.Днеска 4 мм грайфер утре 40мм и един ден
ще кажат падне,ли сняг,който се покаже -глоба.
Един съвет за ратуващите зимни гуми-внимавайте много
податливи сте на измама!
08:40 29.11.2017
49 Амлет
До коментар #43 от "гощо":
Главо,да поговорим за личен опит,готов съм да сложалетни гуми с 2мм грайфер на лада със задно и ще мина
където минеш и ти,и то не по-бавно от тебе.Такива шо-
фьори като тебе ако ще и танкови вериги да сложат пак
ще закъсат.
Коментиран от #50
08:50 29.11.2017
50 Тарикат
До коментар #49 от "Амлет":
Ами тогава шофирай със сликове , като си толкова добър ! :)То пък много профи сте всички тука !
Говорим за павила в общия случай , не всички са толкова добри ,като тебе !
Аз пък на заден с Ладата с летни гуми , ще мина там , където ти с Витарата ,а !
10:12 29.11.2017
51 Стар ТИРаджия
10:48 29.11.2017
52 Стар ТИРаджия
10:49 29.11.2017
53 Амлет
гуми,вземате страната на ония,който крадат пари от
всички нас.Те взимат огромни суми за почистване на пъ-
тищата и за да се оправдаят,че не са почиствани обвиняват
шофьорите.Това е ,като един случай в,който приятел за да
избегне челен удар падна в огромна дупка на пътя,реши да
вика КАТ с надеждата да съди държавата и,какво написаха
му акт за несъобразена скорост въпреки,че се движеше
нормално.Та,кога в тая държава властта е била виновна.
Тука е така -Когато властта говори и фактите мълчат.
12:36 29.11.2017
54 Илия Киров
22:33 29.11.2017
55 гост
13:11 30.11.2017
56 hmhmhm
До коментар #6 от "Антон 1":
Ще карам с каквото си искам. Почистете пътищата аз си плащам.19:09 01.12.2017
57 hmhmhm
До коментар #24 от "Антон 1":
Гниго аз ти отговорих не карай другите да ти отговарят19:10 01.12.2017